Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Najnowsze

Koleje

Francuskie koleje sparaliżowane do niedzieli

PR 13-04-2018, ostatnia aktualizacja 13-04-2018 08:32

Francuzów czekają kolejne utrudnienia w podróżowaniu. Szczególnie we znaki da im się protest kolejarzy. Strajk, który rozpoczął się wczoraj wieczorem, potrwa do niedzieli rano

Według wstępnych szacunków, trzeci kilkudniowy strajk kolejarzy w marcu da się mniej we znaki niż poprzednie, ale i tak trzeba będzie swoje odstać na peronie, a potem wcisnąć się do wagonu lub szukać alternatywnego sposobu dojechania do pracy, a wieczorem do domu.

Najboleśniej strajk odczują mieszkańcy Langwedocji nad Morzem Śródziemnymi i Normandii, gdzie pociągi będą kursować w bardzo ograniczonym zakresie. Na trasę wyjadą tylko dwa na pięć przewidzianych rozkładem jazdy składów pośpiesznych. W regionie stołecznym podróżni mogą liczyć na co drugą szybką kolejkę podmiejską na najruchliwszej linii w Europie - RER A-  i na jeden na trzy pociągi RER B łączące Paryż z lotniskiem Roissy.

Kolejarze domagają się rezygnacji z rządowego planu reformy kolejnictwa - przewidziana jest zmiana statusu zawodowego kolejarza i otwarcie rynku na konkurencję. Prezydent Emmanuel Macron we wczorajszym wywiadzie telewizyjnym stanowczo podkreślił, że zmiany prawa zostaną jednak wprowadzone.

Przeczytaj więcej o:  Francja , kolej , paraliż komunikacyjny , protest , strajk , związek zawodowy

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common