Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Najnowsze

Promocja turystyczna

Sri Lanka: Zobacz ulubioną wyspę Marco Polo

Filip Frydrykiewicz 15-05-2018, ostatnia aktualizacja 15-05-2018 12:13
źródło: archiwum prywatne
autor: Filip Frydrykiewicz
źródło: archiwum prywatne
autor: Filip Frydrykiewicz
źródło: archiwum prywatne
autor: Filip Frydrykiewicz

„To niewątpliwie najwspanialsza wyspa tej wielkości na świecie". Kto to powiedział? Marco Polo. O jaką wyspę mu chodziło? O Cejlon, który teraz zajmuje państwo Sri Lanka

Mimo że Marco Polo żył na przełomie XIII i XIV wieku jego opinię chętnie przywołują dzisiejsi mieszkańcy Sri Lanki. Przypomniała je też dyrektor promocji w Biurze Promocji Turystyki Sri Lanki Madubhani Perera podczas poniedziałkowej prezentacji walorów turystycznych jej kraju jaki w Warszawie zorganizowano dla polskiej branży turystycznej i dziennikarzy.

Perera reklamowała Sri Lankę jako kraj słońca, złotych plaż i błękitnego morza. A przede wszystkim różnorodny – zarówno zachwycający liczącymi dwa tysiące lat zabytkami, jak i wyjątkową, niezniszczoną przyrodą. Sri Lanka szczyci się szczególnie, że można u niej obserwować życie zwierząt i zobaczyć tego samego dnia dwa największe ssaki jakie żyją na Ziemi – słonia i wieloryba. Oprócz tego podglądać życie leopardów w paku narodowym Yala i 431 gatunków egzotycznych ptaków w rezerwatach Kumana czy Bundala.

Szczególnie dla aktywnych turystów Sri Lanka musi być atrakcyjna. - Mamy znakomite warunki do uprawiania trekingu, raftingu, surfingu, paraglidingu, lotów balonami, jeżdżenia w górach na rowerach i gry w golfa – wymieniała Perera.

Co jeszcze może przyciągnąć turystów? Plenery filmowe. „Tarzan", „King Kong", „Indiana Jones", „Księga dżungli", „Most na rzece Kwai" i wiele innych kręconych było właśnie na Sri Lance – przypominała Perera. Specjalnością Cejlonu są też rosnące tu przyprawy z wieloma odmianami curry na czele (o herbacie jedynie wspomniano) i służąca zdrowiu i dobremu samopoczuciu naturalna medycyna, czyli ajurweda.

W zeszłym roku Sri Lankę odwiedziło 4,5 miliona turystów. Najwięcej z pobliskich Indii i Chin. Jeśli chodzi zaś o Europę, najliczniej Sri Lankę odwiedzają Francuzi, Niemcy i Skandynawowie. Z Polski przyjechało 15,3 tysiąca gości, czyli o 6,3 procent więcej niż rok wcześniej. Sądząc po zainteresowaniu polskich touroperatorów ruch ten będzie rósł. Na warsztaty z lankijskimi touroperatorami i przedstawicielami hoteli (w sumie 12 firm) w Warszawie stawiło się ich około 30, a na wtorkowe, mające się odbyć po południu w Krakowie, zapisało się 60 reprezentantów branży turystycznej i mediów.

Sri Lanka będzie też obecna podczas targów turystycznych TT Warsaw w Warszawie, 22-24 listopada.

Przeczytaj więcej o:  cejlon , Sri Lanka , turystyka

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common