Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Najnowsze

Koleje

TOPR ratował (na próbę) ludzi z kolejki na Kasprowy Wierch

F.F. 15-05-2018, ostatnia aktualizacja 15-05-2018 14:43
Fot. Paweł Murzyn
Fot. Paweł Murzyn
źródło: materiały prasowe

Na Kasprowym Wierchu odbyły się największe z dotychczasowych ćwiczenia symulujące ewakuowanie ludzi z kolejki. Brały w nich udział TOPR, PKL, zawodowa i ochotnicza straż pożarna

Ratownicy trenowali ewakuowanie turystów z użyciem śmigłowca i sprzętu alpinistycznego - opisuje komunikat Polskich Kolei Linowych. Akcja trwała niecałą godzinę. Ćwiczenia prowadzono równocześnie na dwóch odcinkach kolei.

Na górnym do akcji zaangażowano śmigłowiec, który przetransportował ratowników na dach jednego z wagonów. Z drugiego wagonu pasażerów ewakuowano do specjalnej kolei ratunkowej, którą sprowadzono do budynku górnej stacji. W ewakuacji, realizowanej na dolnym odcinku trasy kolei, ratownicy dostali się na dach wagonu z pomocą sprzętu alpinistycznego. Wszystkie osoby ewakuowane zostały odprowadzone przez ratowników do budynków stacji kolei.

Ćwiczenia odbyły się w piątek 11 maja.

Przeczytaj więcej o:  kasprowy wierch , PKL , tatry , topr

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common