Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Najnowsze

Biura Podróży

Betlej: Turcja - zamiast sukcesu może być kłopot

F.F. 28-05-2018, ostatnia aktualizacja 28-05-2018 10:48
Prezydent Tayyip Erdogan prowadzi intensywną kampanię wyborczą
Prezydent Tayyip Erdogan prowadzi intensywną kampanię wyborczą
źródło: AFP

Kierunek, który był nadzieją touroperatorów na ten sezon, Turcja, może zamienić się w kłopot. Jeśli przedwczesne wybory wygra opozycja, na tamtejszy rynek turystyczny wtargną tanie linie lotnicze – przewiduje ekspert

Z tygodnia na tydzień wzrost sprzedaży wycieczek w biurach podróży wyniósł 3 procent, a rok do roku w segmencie imprez lotniczych 18,6 procent – wylicza na podstawie raportów Polskiego Związku Organizatorów Turystyki prezes Instytutu Badań Rynku Turystycznego Traveldata Andrzej Betlej, rozpoczynając podsumowanie minionego tygodnia (czytaj też: "W biurach podróży Egipt najtańszy"). I ilustruje zmiany w koniunkturze wykresem.

Omawia też sytuację w turystyce wyjazdowej na podstawie statystyki popularnego agenta turystycznego Wakacji.pl, bo jak pisze „historyczny przebieg wykresów pozwala zorientować się w spadkach i wzrostach znaczenia danego kierunku w ogólnej sprzedaży, która w dużej mierze jest powiązana ze zmianami jego relatywnej atrakcyjności cenowej".

Opisuje też tygodniowe zmiany w sprzedaży poszczególnych kierunków.

Grecja: wzrost o 0,58 procent. To szósty już wzrost udziału tego kierunku po trendzie spadkowym, trwającym od połowy stycznia do połowy kwietnia. Coraz wyraźniejsze odzyskiwanie udziałów przez Grecję może świadczyć o bardziej trwałym powrocie do lepszej sprzedaży tego kierunku, tym bardziej, że tegoroczne zwyżki cen utrzymują się tam na razie w granicach średniej rynkowej.

Albania: wzrost o 0,03 procent. W okresie dużego popytu między 10 lutym a 10 marca na ten kierunek średnie ceny wyraźnie wzrosły, co wraz z ówcześnie bardzo dobrą passą Tunezji i Egiptu doprowadziło do późniejszego znaczącego osłabienia tempa sprzedaży trwającego w sumie 7 tygodni – wyjaśnia ekspert. Spadające ceny wycieczek do Albanii wyhamowały jednakże tempo spadku jej udziału w rynku, a w minionych czterech tygodniach odnotowano już – średnio rzecz biorąc – wzrost udziałów tego kierunku w rynku.

Poprzednia
1 2 3

Przeczytaj więcej o:  TravelData

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common