Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Najnowsze

Biura Podróży

Pietrzyk znowu osiągalny w księgarniach

F.F. 12-06-2018, ostatnia aktualizacja 12-06-2018 13:19

Wydawnictwo Pascal przy współpracy z biurem podróży Grecos Holiday wydało właśnie drugie, uzupełnione wydanie osobistego przewodnika pod Grecji pióra Marcina Pietrzyka "Grecja po mojemu"

Marcin Pietrzyk to grecki przewodnik mieszkający od 20 lat w Salonikach. Kieruje działem rezydentów Grecosa i układa programy wycieczek objazdowych, a czasem sam je prowadzi dla tego biura podróży. Jak mówi cytowana w komunikacie biura podróży dziennikarka Dorota Wellman, „Marcin Pietrzyk nie udaje Greka, on nim jest. I o Grecji wie wszystko".

Książka jest barwnym, urozmaiconym anegdotami opisem ulubionych miejsc Pietrzyka w Grecji. Autor "ze swadą przybliża uroki, prezentuje zwyczaje i ostrzega przed tym, co w Grecji może zaskoczyć, choć – zdaniem autora – czasem warto się jednak dać zaskoczyć". W nowym wydaniu zamieszczono więcej zdjęć.

- Grecja nie przypadkiem od lat jest krajem najczęściej odwiedzanym latem przez Polaków – zauważa autor przewodnika. – Zatracić można się już w samych ciepłych i pięknych morzach, a co dopiero w tej obfitości śladów historii, uroków przyrody, niepowtarzalnej kuchni i przede wszystkim w siga-siga, spokojnym rytmie życia Greków. Ja się zakochałem i nie jestem w stanie znudzić się Akropolem, Delfami, Olimpią czy Meteorami, choć turyści często mnie o to pytają. Cieszę się każdą wizytą w tych miejscach i w książce przekazuję fascynacje, których nie ukrywam.

Turystyka.rp.pl rozmawiała niedawno z Pietrzykiem o jego pracy "Grecy cenią polskich turystów", a także po wydaniu pierwszy raz jego "Grecji po mojemu": "Kanapki w butach, czyli Grecja według Marcina Pietrzyka".

Przeczytaj więcej o:  biuro podróży , grecja , Grecos Holiday , Marcin Pietrzyk , turystyka

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common