Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Najnowsze

Obyczaje

Chińczycy i Rosjanie szturmują Tunezję

marg 13-06-2018, ostatnia aktualizacja 13-06-2018 01:20
źródło: archiwum prywatne
autor: Filip Frydrykiewicz

O 31,8 procent wzrosły przychody z turystyki w Tunezji w pierwszych pięciu miesiącach roku w porównaniu z tym samym okresem 2017 roku, informuje portal Tourism Review

Do 20 maja do Tunezji przyjechało 2,3 miliona osób, czyli o 21,8 procent więcej niż w zeszłym roku o tej porze i o 5,7 procent więcej niż w 2010 roku. Ten ostatni rok jest punktem odniesienia dla turystyki, bo dotyczy ostatniego sezonu przed rewolucją, która zmieniła ustrój kraju. W pierwszych pięciu miesiącach roku przychody z turystyki wyniosły 358,6 miliona dolarów (31,8 procent więcej niż rok wcześniej).

Minister turystyki Selma Elloumi Rekik uważa, że w tym roku sytuacja branży poprawi się znacząco, już teraz hotele na Dżerbie, w Hammamecie, Susie i Mahdii są pełne. Nadal bardzo ważnymi rynkami źródłowymi dla kraju są Francja (zmiana o 45 procent na plus rok do roku), Niemcy (42,4 procent wzrostu) i Algieria (17,4 procent wzrostu). Największą dynamikę wzrostów widać jednak w wypadku Chin - 56,9 procent i Rosjan - 46,4 procent.

Dlatego ministerstwo szacuje, że liczba gości przekroczy 8 milionów. - Turyści wracają, bo dziś nasz kraj jest tak samo bezpieczny jak każde europejskie miasto – podkreśla Rekik.

Lepsze wyniki tunezyjska branża zawdzięcza przywróceniu kierunku do programów przez brytyjski oddział Thomasa Cooka i francuski TUI, które zrezygnowały z organizowania wyjazdód do Tunecji po zamachu w Susie w 2015 roku.

Przeczytaj więcej o:  Tunezja , turystyka

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common