Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Najnowsze

Linie lotnicze i lotniska

Noclegi nieskategoryzowane podbiły ceny

lmak 13-06-2018, ostatnia aktualizacja 13-06-2018 14:32

Średnia cena pokoju w hotelu w kwietniu wyniosła 256,90 złotego, i była o 5,94 procent większa niż w tym samym miesiącu rok temu

Jak podaje w comiesięcznym podsumowaniu portal z noclegami Hotele.pl, średnia cena pokoju wzrosła we wszystkich typach obiektów. Ale największy skok odnotowano tym razem w obiektach nieskategoryzowanych - o 12,76 procent, do 209,36 złotego. Zaraz za nimi w podwyżce uplasowały się hotele jednogwiazdkowe z ceną 214,98 złotego, wyższą o 11,56 procent.

Najmniejszy wzrost odnotowano w wypadku hoteli pięciogwiazdkowych - wzrost o 2,2 procent, do 580,53 zł.

"W kwietniu mieliśmy do czynienia ze znacznym zwiększeniem udziału w rynku rezerwacji obiektów nieskategoryzowanych, których udział wyniósł 17,19 procent i wzrósł w stosunku do roku ubiegłego o 1,92 punktu procentowego. Spory wzrost zanotowano również w hotelach czterogwiazdkowych. Udział obiektów tej kategorii wzrósł o 1,55 punktu procentowego do 20,9 procent.

W obiektach noclegowych pozostałych kategorii zanotowano spadki udziału w łącznej liczbie rezerwacji. W największym stopniu spadek dotknął hotele dwugwiazdkowe, których udział zmalał o 1,55 punktu procentowego do 8,16 procent.

Gdzie przybywało gości? Największy przyrost rezerwacji rok do roku Hotele.pl zanotowały w Olsztynie (54,2 procent), Białymstoku (53,4 procent) i Bydgoszczy (48 procent). Miastami, w których w tym samym czasie miał miejsce największy spadek przyjazdów, były Koszalin (-17,8 procent), Elbląg (-16 procent) i  Kielce (-6,5 procent).

Klienci Hotele.pl rezerwowali hotele średnio na 7,1 dnia przed planowaną datą przybycia do hotelu, tj. o 0,9 dnia wcześniej niż w tym samym miesiącu w roku ubiegłym.

Przeczytaj więcej o:  cena , hotel , nocleg

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common