Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Najnowsze

Obyczaje

Włochy - rok turystycznych rekordów

Anna Kłossowska 10-07-2018, ostatnia aktualizacja 10-07-2018 01:23

14 miliardów euro wydadzą tego lata zagraniczni turyści we Włoszech. Najchętniej odwiedzają oni Rzym, Wenecję i Florencję

O 3.5 procent ma wzrosnąć w sezonie letnim tego roku liczba cudzoziemców odwiedzających Włochy - wynika z najnowszych badań instytutu badawczego Konfederacji Rzemiosła oraz Małych i Średnich Przedsiębiorstw (Centro Studi della CNA). Największym zainteresowaniem cieszą się zabytkowe miasta, gdzie turystów zagranicznych zawita aż o 4,3 procent więcej niż przed rokiem. 3,5 procent wzrostu odnotują miejsca promujące kulturę winno-gastronomiczną, a 2,8 procent kurorty nadmorskie.

Rzym bije wszystkie miasta

Ranking najpopularniejszych miejsc otwiera Rzym. Po nim kolejne pozycje zajmują: Florencja i Wenecja, a dalej: Neapol, Mediolan, Werona, Genua, Turyn, Rawenna i Piza. I to właśnie do miast sztuki aż o 4,3 procent ma wzrosnąć liczba przyjazdów turystów zagranicznych, co przełoży się na 11,5 miliona zwiedzających obcokrajowców. Rok temu było ich o pół miliona mniej. Cudzoziemcy amatorzy zabytków zatrzymają się w miastach średnio dwa, trzy dni, co przełoży się na 30 milionów noclegów (29 milionów w 2017 roku) i wydatki średnio 140 euro dziennie na osobę. Sześciu na dziesięciu turystów, czyli 58 procent, zdecyduje się na noc w hotelu, podczas gdy pozostali wybiorą inne formy zakwaterowania.

Goście przybywają z daleka

Szacuje się, że tego lata Włochy odwiedzi 24,5 miliona przyjezdnych, w stosunku do 23 milionów w 2017, który został okrzyknięty „rokiem wszystkich rekordów turystycznych". To oznacza prawie 104,5 miliona noclegów (101 milionów rok wcześniej) i 14 miliardów euro zostawionych przez cudzoziemców (12,7 miliarda euro rok wcześniej).

Gros wpływów z turystyki Włosi zawdzięczać będą tego lata przyjezdnym spoza Europy. Wśród nich prym wiodą Australijczycy, Amerykanie i Japończycy. Rośnie też liczba amatorów Włoch z Chin, Kanady i z Rosji.

Przeczytaj więcej o:  florencja , mediolan , piza , rawenna , Rzym , Turyn , turystyka , wenecja , włochy

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common