Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Najnowsze

Promocja turystyczna

Bawaria dokłada turystyce miliony euro

marg 11-07-2018, ostatnia aktualizacja 11-07-2018 08:00
muzeum BMW w Bawarii
muzeum BMW w Bawarii
źródło: archiwum prywatne
autor: Filip Frydrykiewicz

Do 100 milionów euro z dotychczasowych 40 milionów wzrośnie budżet Bawarii na turystykę. Ministerstwo gospodarki chce, aby ta dziedzina gospodarki była wiodącym źródłem przychodów landu

Jak informuje gazeta „Mittelbayerische" w 2017 roku Bawarię odwiedziło 37 milionów zwiedzających, a rząd landu chciałby utrzymać ten stan. Dlatego minister gospodarki Franz Josef Pschierer planuje mocniej wspierać turystykę, a land promować jako miejsce, w którym wypoczywa się blisko natury.

Punkt ciężkości ma zostać położony na turystykę zdrowotną. By zrealizować cel, land podniesie dotacje z obecnych 40 do 100 milionów euro. – Chcę, aby turystyka stała się wiodącą gałęzią gospodarki na równi z innymi ważnymi sektorami – mówi Pschierer. – Sercem bawarskiej polityki turystycznej będzie turystyka w zgodzie z naturą – dodaje.

Minister zapowiada, że wzmocnione zostaną działania marketingowe, przede wszystkim pod hasłem „zdrowa Bawaria", pojawią się też dodatkowe instrumenty wsparcia. Minister dąży, aby nie tyle pozyskiwać więcej turystów i zwiększać liczbę noclegów, ile raczej, żeby goście wydawali więcej i zostawali na dłużej.

Dziennik przytacza konkretne projekty promowane przez ministerstwo, na przykład na trasie alpejskiej mają pojawić się stacje ładowania dla samochodów elektrycznych. Land nie będzie też dofinansowywał kolejek górskich, które funkcjonują tylko w sezonie zimowym, a jedynie te czynne przez cały rok. Według ministra duży potencjał mają też niepaństwowe muzea, których w Bawarii jest 1250, a które do tej pory były mało powiązane z lokalną gastronomią i hotelarstwem. – W Bawarii mamy wszystko, od Muzeum Szkła, po Muzeum Kapeluszy – podkreśla.

Przeczytaj więcej o:  Bawaria , budżet , turystyka

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common