Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Najnowsze

Linie lotnicze i lotniska

Linia lotnicza: Polecimy bez orzeszków

ula 11-07-2018, ostatnia aktualizacja 11-07-2018 16:53
źródło: Bloomberg

Amerykańska tania linia Southwest Airlines zapowiedziała, że od 1 sierpnia nie będzie już podawać orzeszków ziemnych pasażerom. Wszystko w trosce o tych, którzy mają na nie alergię

Orzeszki ziemne to jedna z najpopularniejszych przekąsek w samolotach linii lotniczych na całym świecie. W ostatnich latach jednak wiele z nich wycofuje się z ich serwowania z troski o pasażerów z alergią na orzeszki ziemne i niebezpieczeństwem wywołania ostrego ataku alergicznego u niektórych.

Teraz także linia Southwest Airlines postanowiła zdjąć orzeszki z menu przekąskowego. Od 1 sierpnia nie będzie ich już na pokładzie żadnego samolotu tej linii - informuje Fox News.

Czytaj: "American Airlines wypraszają z samolotu pasażerów z alergią na orzeszki ziemne".

"Orzeszki na zawsze będą częścią historii Southwest i jego DNA – napisał w oświadczeniu przewoźnik. Jednak, aby zapewnić wszystkim najlepsze doświadczenie na pokładzie, szczególnie pasażerom z alergiami wywoływanymi przez orzeszki, podjęliśmy trudną decyzję o zaprzestaniu ich serwowania podczas wszystkich lotów".

Zobacz też: "Zakaz latania za otwarcie orzeszków w samolocie".

Pasażerowie nadal będą dostawać inne darmowe przekąski, np. precle.

W 2017 roku w samolotach linii Southwest Airlines podano ponad 106 mln paczek orzeszków - wynika z wyliczeń linii lotniczej. Od 1971 roku, czyli od chwili powstania linii orzeszki były rozdawane wszystkim pasażerom.

Jednak odkąd pasażerowie coraz częściej skarżyli się na problemy związane z alergia na orzeszki ziemne linie lotnicze postanowiły z nich z rezygnować. Na początku tego roku doszło do incydentu na lotnisku w Teksasie, kiedy to 9-letni pasażer doznał ostrej reakcji alergicznej. Nie jadł orzeszków. Wystarczyło, że podczas lotu jedli je inni pasażerowie.

Przeczytaj więcej o:  orzeszki ziemne , Southwest Airlines

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common