Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Najnowsze

Koleje

Polskie koleje spóźniają się na potęgę

ula 09-08-2018, ostatnia aktualizacja 09-08-2018 14:19
źródło: Fotorzepa
autor: Sławomir Mielnik

Co trzeci pociąg PKP Intercity przyjeżdża do celu spóźniony. Tak źle nie było od lat - pokazuje raport Urzędu Transportu Kolejowego

To najgorszy wynik odkąd UTK publikuje dane - informuje portal rynek-kolejowy.pl.

W II kwartale 2018 roku punktualność kolejowych przewozów pasażerskich kształtowała się na poziomie 88,21 procent (w I kwartale 2018 roku było to 90,14 procent). Porównując z tym samym okresem ubiegłego roku, kiedy wyniosła 92,29 procent, punktualność spadła.

Najgorzej jest w PKP Intercity, gdzie punktualność jest ledwie 68,20-procentowa, czyli opóźniony był co trzeci pociąg. To o sześć punktów procentowych gorzej niż w I kwartale, kiedy opóźniony był co czwarty skład – i to mimo że wiele pociągów PKP Intercity ma założone duże rezerwy lub przedłużone zatrzymania (np. w Warszawie Centralnej), które niwelują opóźnienia na trasie przed dotarciem do samej stacji końcowej, gdzie liczone jest opóźnienie - pisze kolejowy portal.

Mocno spadła też punktualność SKPL Cargo, które zaczęło świadczyć usługi dla PKP Intercity (z 95 do 88 procent) oraz punktualność Kolei Dolnośląskich (z 88 do 81 proc.). Za to Koleje Małopolskie znacząco poprawiły swój wynik po fatalnym pierwszym kwartale - z 73 do 84 procent.

W II kwartale 2018 roku średni czas opóźnień pociągów na stacji końcowej (wraz z opóźnieniami do 5 minut) wyniósł 9 minut 36 sekund. Odwołano aż 4605 pociągów – rok temu było ich 898, dwa lata temu – 563.

Przeczytaj więcej o:  intercity , kolej , pkp

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common