Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Najnowsze

Linie lotnicze i lotniska

Dortmund, Londyn, Burgas - rekordowy ruch na Mazurach

F.F. 09-08-2018, ostatnia aktualizacja 09-08-2018 16:24
źródło: Bloomberg

13 tysięcy pasażerów obsłużyło w lipcu lotnisko Olsztyn-Mazury. To najlepszy wynik w jego historii

Przyczyniło się do tego - pisze w komunikacie rzecznik portu Dominik Markowski - uruchomienie dwóch nowych kierunków: do Lwowa i Dortmundu. Jak wyjaśnia, oba kierunki cieszyły się dużym zainteresowaniem, w szczególności loty do i z Dortmundu, gdzie za każdym razem samolot latał "z prawie maksymalną ilością pasażerów". Innym efektem był "znaczny wzrost turystów niemieckich, odwiedzających Warmię i Mazury".

Co równie ważne - pisze Markowski - pozostałe loty do Londynu Stansted i Luton, które są już w siatce połączeń lotniska od dawna, cieszyły się niesłabnącym powodzeniem. Podobnie było w wypadku pierwszego czarterowego kierunku z Szyman, czyli lotów do Burgas.

W zeszłym roku z usług lotniska skorzystało ponad 100 tysięcy pasażerów. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku ten wynik zostanie poprawiony.

Przeczytaj więcej o:  Burgas , dortmund , londyn , lotnisko Olsztyn , mazury

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common