Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Najnowsze

Obyczaje

Niemcy: Przybywa turystów z Polski

F.F. 09-08-2018, ostatnia aktualizacja 09-08-2018 23:57
źródło: archiwum prywatne
autor: Filip Frydrykiewicz

O 5 procent wzrosła liczba noclegów zagranicznych turystów w Niemczech w pierwszym półroczu tego roku w porównaniu z tym samym okresem zeszłego roku.

W sumie noclegów było 38,6 miliona. Jak policzył wstępnie Federalny Urząd Statystyczny, w samym czerwcu goście z zagranicy wykupili ich 8 milionów w obiektach z co najmniej 10 łóżkami. Oznaczało to wzrost o 7 procent.

- Pierwsza połowa 2018 roku potwierdza duże zainteresowanie Niemcami jako celem urlopów wypoczynkowych - komentuje prezes Niemieckiej Centrali Turystyki (DZT) Petra Hedorfer, cytowana w komunikacie tej instytucji. - Szczegółowe dane za pierwsze pięć miesięcy pokazują wzrost o 25 procent wykorzystania kempingów przez gości z zagranicy, co uznać można za ponadprzeciętny wynik. Udział tego segmentu w ogólnej liczbie zagranicznych noclegów wyniósł 2,6 procent. Obserwujemy stały wzrost ruchu z krajów sąsiednich: Holandii, Szwajcarii i Polski.

Przeczytaj więcej o:  niemcy , turystyka

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common