Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Najnowsze

Biura Podróży

Exim Tours: Rośniemy o 60 procent

Filip Frydrykiewicz 31-08-2018, ostatnia aktualizacja 31-08-2018 18:45
Sławomir Szulc: Mamy mocne oferty w Egipcie, Tunezji i Turcji
Sławomir Szulc: Mamy mocne oferty w Egipcie, Tunezji i Turcji
źródło: materiały prasowe

Biuro podróży Exim Tours podniosło swoją gwarancję ubezpieczeniową na kolejny rok o 61 procent. To efekt dużego wzrostu liczby klientów i przychodów w mijającym sezonie i planów kolejnego skoku

Ważność poprzedniej gwarancji Exim Tours skończyła się wczoraj, 30 sierpnia. Nowa opiewa na 25,17 miliona złotych. To o 61 procent więcej niż poprzednie zabezpieczenie, sprzed roku kiedy wynosiło ono 15,6 mln złotych (Exim podnosił gwarancję w trakcie sezonu więc ostatnia jej wartość to 20,4 mln złotych). Gwarancji udzieliła touroperatorowi renomowana firma specjalizująca się w ubezpieczeniach podróżnych Europaische Reiseversicherung (ERV).

Biuro podróży zakładało na ten rok wzrost o 49 procent ("Exim: Gonimy wielką piątkę polskiej turystyki"). Na razie jednak rośnie w tempie o wiele większym - o ponad 65 procent, jeśli chodzi o liczbę klientów i 61 procent, jeśli wziąć pod uwagę przychody. - To oczywiście dane z dzisiaj, jeszcze się zmienią – wyjaśnia dyrektor Exim Tours Sławomir Szulc.

I dodaje, że tak duży wzrost wcale go nie cieszy, bo wiąże się z minusową wręcz rentownością. - Toczy się ogromna walka o pozycję na rynku największych touroperatorów - wyjaśnia. - Firmy średniej wielkości, jak Exim cierpią na tym, bo giganci rywalizują obniżając ceny. Nie możemy nie reagować na to, bo nie możemy zostać z niesprzedanymi miejscami, ale jak na koniec roku wyjdziemy z tego bez straty, to będziemy zadowoleni. Sądzę, że niektóre z mniejszych, słabszych ekonomicznie firm mogą tej presji nie wytrzymać - dodaje.

Większa gwarancja przyda się Eximowi w przyszłym roku, bo jak zapowiada Szulc, biuro podróży chce nadal się rozwijać. - Widzimy taką możliwość w wypadku takich kierunków jak Tunezja, Egipt i Turcja. W tych krajach czujemy się najsilniejsi, jeśli chodzi o jakość oferowanych hoteli. Dołożymy też nieco hoteli w Bułgarii, która w tym roku jest u nas trzecim kierunkiem pod względem liczby klientów po Egipcie i Malcie. W tym kontekście nawet zwiększona gwarancja może się okazać za mała, ale wolimy ją podnieść w ciągu roku niż z góry zakładać za duży zapas – wyjaśnia.

Na połowę września Szulc zapowiada uruchomienie przez Exim Tours sprzedaży wyjazdów na sezon Lato 2019.

Przeczytaj więcej o:  biuro podróży , Exim Tours , Sławomir Szulc

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common