Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Najnowsze

Linie lotnicze i lotniska

Aerofłot zamówił 100 samolotów Suchoja

p.r. 13-09-2018, ostatnia aktualizacja 13-09-2018 11:26
źródło: Bloomberg

Rosyjski przewoźnik zamówił dalsze 100 samolotów regionalnych SSJ 100 produkcji Suchoja w ramach największego zakupu w swej historii

Umowa może mieć wartość ponad 3 mld dolarów i wynika z nowej strategii Aerofłotu rozwijania regionalnych połączeń — podał dziennik „Wiedomosti". Flagowy przewoźnik rosyjski poinformował w sierpniu, że jego strategia do 2023 r. będzie polegać na uruchamianiu nowych regionalnych połączeń i ośrodków przesiadkowych, a także na zwiększaniu liczby rodzimych samolotów we flocie.

Obecnie niemal dwie trzecie krajowych lotów odbywa się przez Moskwę. W maju prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył, że udział lotów omijających stolicę powinien wzrosnąć do 50 procent w 2024 r. A prezes Witalij Sawieliew stwierdził, że "najważniejszym zadaniem Aerofłotu jest działanie w interesie rosyjskiego lotnictwa i całego kraju".

Przewoźnik ma obecnie 49 samolotów SSJ 100. „Ich skuteczność operacyjna jest bardzo mała w porównaniu z innymi samolotami, bo często zostają na ziemi i wymagają długich napraw" — stwierdzili w nocie analitycy z firmy Aton, ale dodali, że te maszyny bardziej nadają się do szlaków regionalnych.

Według stanu na 30 czerwca, Aerofłot miał 350 samolotów, głównie wąskokadłubowych airbusów. W tym roku zawarł umowę za 5 mld dolarów na leasing 50 rosyjskich MS-21.

Przeczytaj więcej o:  aerofłot , samolot , Suchoj

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common