Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Najnowsze

Linie lotnicze i lotniska

LOT: Poprawiamy punktualność

F.F. 13-09-2018, ostatnia aktualizacja 13-09-2018 13:24
źródło: Fotorzepa
autor: Dariusz Majgier

W ciągu ostatnich 30 dni wskaźnik regularności połączeń LOT-u wyniósł 99,3 procent a wskaźnik punktualności osiągnął 72 procent. W porównaniu z czerwcem oznacza to poprawę o ponad 10 punktów procentowych

W ostatnich miesiącach LOT bardzo obniżył oba wskaźniki. Portal Pasazer.com wykazał, że w czerwcu miał miejsce silny spadek punktualności przewoźnika - do 59,8 procent i 37 minut średniego spóźnienia. W sierpniu zaś wskaźnik punktualności sięgnął nieco ponad 66,5 procent, a średni czas opóźnienia zmniejszył się do 32 minut. W sierpniu LOT obsłużył ponad 11,4 tys. lotów, ale odwołał 270 rejsów.

Teraz, jak pisze w komunikacie biuro prasowe przewoźnika, w ciągu kilku tygodni LOT osiągnął regularność na poziomie powyżej 99 procent, a ostatni tydzień operacji był dotychczas najlepszym okresem od początku 2018 roku pod względem regularności wykonywanych połączeń z wynikiem sięgającym powyżej 99,5 procent.

Również punktualność przewoźnika znacząco się poprawia. Od sierpnia [dzienne] wskaźniki punktualności przekraczają 70 procent. "To wynik lepszy od wielu innych linii lotniczych. We wrześniu LOT przewiduje osiągnięcie wyniku punktualności połączeń na poziomie 75 procent, co powinno przekroczyć europejską średnią" - czytamy.

- Nasi pasażerowie mogą być pewni, że zamierzamy wywiązać się z obietnicy wysokiego poziomu obsługi, zarówno pod względem regularności i punktualności operacji, ale także obsługi pasażerskiej – zapewnia cytowany w komunikacie rzecznik LOT-u Adrian Kubicki. - Dzięki sześciu nowym embraerom możemy lepiej reagować na problemy operacyjne. Nadal w naszym hubie na Lotnisku Chopina w Warszawie pasażerom pomaga dodatkowo kilkadziesiąt osób, które dbają, by pasażerowie maksymalnie bezproblemowo przesiadali się na kolejne połączenia.

Jak przypomina komunikat, LOT prowadzi nabór pilotów. Do końca przyszłego roku wybierze 300 kandydatów do obsługi rosnącej siatki połączeń. W pierwszej turze rekrutacji zgłosiło się ponad 1000 chętnych, w tym około 100 pilotów Polaków, którzy pracują obecnie dla zagranicznych linii lotniczych, "a w związku z rozwojem LOT-u są zainteresowani powrotem do kraju".

Przeczytaj więcej o:  lot

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common