Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Najnowsze

Linie lotnicze i lotniska

Wild: W wypadku CPK dwa plus dwa da pięć, a nie cztery

Paweł Rożyński 13-09-2018, ostatnia aktualizacja 13-09-2018 15:00
źródło: tv.rp.pl

Zagrożeniem dla Centralnego Portu Komunikacyjnego nie jest budowane lotnisko w Berlinie, bo ma to być tylko lotnisko regionalne i nie ma linii lotniczej, która chciałaby tam założyć swoją bazę. Największym ryzykiem dla CPK jest brak determinacji politycznej we wdrożeniu tego projektu - mówił Mikołaj Wild, sekretarz stanu i pełnomocnik ds. budowy CPK podczas konferencji Impact Mobility rEVolution ’18 w Katowicach.

- Wyzwaniem jest teraz uruchomienie komunikacji z mieszkańcami terenów otaczających CPK, powołanie rady społecznej, która będzie mogła współkształtować proces inwestycyjny, wszczęcie badan środowiskowych, co potrwa co najmniej rok, czy znalezienie doradcy, który nas wspomoże w realizacji projektu. Chcemy korzystać z najlepszych doświadczeń.

ZOBACZ CAŁĄ ROZMOWĘ

CPK to także projekt kolejowy, Chodzi o scentralizowanie tej sieci w miejscu, gdzie będą startowały międzykontynentalne samoloty. Naszym celem jest, by podróż koleją stała się atrakcyjna alternatywą dla podróży samochodem. Bo to kierunek w którym podąża świat. Jeśli patrzeć na mapę kolejową to wciąż jesteśmy pod zaborami. Mazowsze z Warszawą, czyli dawny zabór rosyjski, jest teraz jednym z najgorzej skomunikowanych miejsc w Polsce. To musimy przezwyciężyć – podkreślał Wild.

Zobacz też: "Milczarski: Centralny Port Komunikacyjny jest naszym być albo nie być".

- "Rzeczpospolita" jest partnerem medialnym Impact Mobility rEVolution '18 w Katowicach.

Przeczytaj więcej o:  CPK , lotnisko , Mikołaj Wild

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common