Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Najnowsze

Biura Podróży

Amerykański apetyt na niemiecki Der Touristik

Marzena German 09-10-2018, ostatnia aktualizacja 09-10-2018 02:35
źródło: Materiały promocyjne

Nowojorski fundusz inwestycyjny Certares chce kupić hiszpańską sieć hoteli Barcelo i być może koncern DER Touristik

Jak pisze hiszpański portal branżowy Preferente.com, Certares, fundusz inwestycyjny z Nowego Jorku, który jest znaczącym udziałowcem Global Business Travel of American Express (AEGBT), planuje przejąć hiszpańską sieć hoteli Barcelo, jedną z najpotężniejszych, bo dysponującą ponad 130 obiektami w Europie (głównie Hiszpania kontynentalna i Wyspy Kanaryjskie), Ameryce Środkowej i Afryce Północnej (głównie w Maroku).

Fundusz poszerza swoją działalność na Europę, niedawno został właścicielem francuskiego touroperatora Marietton.

Portal Preferente, powołując się na doniesienia mediów twierdzi, że Amerykanie są też zainteresowani zakupem niemieckiej grupy firm turystycznych DER Touristik. REWE Group, właściciel tego holdingu, do którego należy między innymi Exim Tours, czeski holding, w skład którego wchodzi polska spółka Exim, zaprzecza spekulacjom, twierdząc, że nie planuje sprzedawać swojego turystycznego biznesu. Wiadomo jednak, że Amerykanie chcą nabyć tego rodzaju przedsiębiorstwo w Niemczech. Jeśli doszłoby do przejęć hoteli i Der Touristik, byłaby to największa transakcja turystyczna w Europie od lat.

Certares jest nie tylko współwłaścicielem AEGBT, ale też amerykańskiej sieci agencji turystycznych Travel Leaders Group i organizatora rejsów rzecznych Amawaterways.

Przeczytaj więcej o:  biuiro podróży , Der Touristik , Exim , Marietton , Rewe

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common