Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Najnowsze

Rozmaitości

Powódź na Majorce. Nie żyje co najmniej osiem osób

p.mal 10-10-2018, ostatnia aktualizacja 10-10-2018 12:22

Burza, która nawiedziła Majorkę, doprowadziła do śmierci co najmniej osiem osób. Ulewny deszcz spowodował, że na wyspie doszło do powodzi

Początkowo informowano, że bilans ofiar to co najmniej pięć osób. Agencja AFP podała jednak później, że liczba ta wzrosła do co najmniej ośmiu.

Miasto, które najbardziej ucierpiało w wyniku powodzi to Sant Llorenc, znajdujące się około 60 kilometrów na wschód od stolicy wyspy - Palmy. Wiceburmistrz Antonia Bauza poinformowała agencję AP, że dwie ofiary to Brytyjczycy.

Dwie inne ofiary to mieszkańcy wyspy. Wśród nich jest starsza kobieta, której ciało znaleziono w piwnicy jej domu.

Na obszary najbardziej dotknięte przez powódź wysłano 80 żołnierzy i siedem pojazdów wojskowych. Dołączą do ponad 100 ratowników, którzy pracowali przez całą noc.

W co najmniej trzech miastach zamknięto szkoły, a setki mieszkańców schroniło się w obiektach sportowych.

W ciągu czterech godzin na Majorce spadły 22 centymetry deszczu. Obfite opady mają dziś wystąpić we wschodnich częściach Półwyspu Iberyjskiego.

Jeszcze dziś na zniszczonych terenach pojawi się premier Pedro Sanchez.

Przeczytaj więcej o:  majorka , powóź

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common