Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Najnowsze

Biura Podróży

Exim Tours: Więcej Egiptu i Tunezji, chcemy wrócić do korzeni

F.F., marg, Łukasz Lubański 31-10-2018, ostatnia aktualizacja 31-10-2018 11:22
Spotkanie było okazją do zrobienia sobie wspólnych zdjęć
Spotkanie było okazją do zrobienia sobie wspólnych zdjęć
źródło: Exim Tours

O ponad 60 procent urośnie w tym roku Exim Tours. To jednak pyrrusowe zwycięstwo, bo okupione wynikiem finansowym. W roku 2019 firma stawia na Bułgarię, Maltę, Cypr, Egipt i Tunezję

Biuro podróży Exim Tours przedstawiło ofertę na lato 2019. Turyści będą mogli udać się w podróż do Wietnamu czy na rodzinny kemping do Włoch.

Prezentacja nowej oferty, w której udział wzięli współpracujący z biurem podróży agenci turystyczni, rozpoczęła się od podsumowania bieżącego roku. Statystyki z połowy października mówią o 55-procentowym wzroście liczby klientów. - Ale przed nami jeszcze dwa miesiące. Spodziewamy się wzrostu na poziomie 65 procent – mówił dyrektor biura Sławomir Szulc. Przyznaje zarazem, że duży wzrost, choć zaplanowany (czytaj: "Exim Tours bije się o siódme miejsce") nie szedł w parze z rentownością. Na rynku było bowiem za dużo w stosunku do popytu ofert, ceny bardzo spadły. Firma może nawet nie uzyskać rentowności w tym roku. - Ale za wcześnie jeszcze na ostateczne podsumowania, te zrobimy na początku przyszłego roku - zastrzega Szulc.

Jak dodaje, pamiętając o doświadczeniach tego roku kolejny sezon planuje o wiele ostrożniej. Zamierza bowiem minimalizować ryzyko. - Rentowność jest dla nas ważniejsza niż szybki wzrost - deklaruje.

Współorganizatorem spotkania w warszawskim pubie Lolek była ambasada Malty w Polsce. – Malta to dla nas bardzo ważny kierunek. Wciąż mało znany, ale niezwykle atrakcyjny – mówił dyrektor ds. organizacyjnych Marcin Małysz. Obok Bułgarii i Cypru Malta rosła w Eximie najdynamiczniej.

Ambasador John Paul Grech podkreślał wagę turystyki przyjazdowej dla swojego kraju i stwierdził, że biorąc pod uwagę pośredni wpływ branży na inne segmenty działalności, przychody z niej stanowią około 32 procent PKB. Polska jest znaczącym rynkiem źródłowym, do końca tego roku przyjedzie tam ok. 100 tys. naszych turystów, co daje nam 5 miejsce w rankingu najważniejszych krajów emisyjnych. To właśnie dlatego Malta zdecydowała się otworzyć u nas przedstawicielstwo i dalej promować się jako atrakcyjny kierunek, w którym można odpoczywać przez cały rok.

Filar pierwszy - czartery

Małysz wspomniał też, że tegoroczny wzrost opiera się na trzech filarach. Pierwszy z nich to loty czarterowe. Najszybciej rosnącym „produktem czarterowym" w 2018 roku była Bułgaria (lotnisko w Burgas), a także Antalya. – W wypadku Antalyi, w porównaniu z rokiem 2017, zdublowaliśmy liczbę klientów. Chcemy utrzymać ten trend. Burgas i Antalya będą dla nas niezwykle ważnymi kierunkami w przyszłym sezonie – podkreślał Małysz.

Jak dodaje Szulc, również Tunezja i Egipt staną się ważnymi kierunkami Eximu w najbliższym sezonie. - Chcemy trochę wrócić do naszych korzeni, dawniej Exim był znany z tych dwóch destynacji. Mamy tam bardzo dobre hotele - deklaruje.

W przyszłorocznym programie letnim nie zabraknie nowości, biuro chce powiększyć ofertę do Grecji, choć jego szefowie wiedzą, że nie jest to łatwe zadanie. W sprzedaży na sezon Lato 2019 pojawi się nowy hotel na Kos, do programu wejdzie też Mykonos. Na wyspę klienci dolecą liniami Aegean z przesiadką w Atenach.

Regionalny dyrektor sprzedaży mówi Marek Grotowski wskazuje, że nie jest to kierunek dla klienta masowego z uwagi na rodzaj tamtejszej bazy hotelowej zdominowanej przez niewielkie obiekty butikowe.

Na wakacje goście Eximu będą mogli wybrać się pierwszy raz na hiszpańskie wybrzeża Costa Dorada i Costa de la Luz. W czasie prezentacji touroperator podkreślał również, że do programu na dobre wróciły Turcja, Tunezja i Egipt. W wypadku tego ostatniego kierunku mowa o wypoczynku całorocznym w Hurghadzie, Marsa Alam, Szarm el-Szejk i o rejsach po Nilu w trzech odsłonach – z siedmiodniowym pobytem na statku, do którego można dokupić tygodniowy pobyt w hotelu, w wersji cztery dni na rzece i trzy w hotelu oraz jako wycieczka po Nilu w połączeniu ze zwiedzaniem Kairu.

Poprzednia
1 2

Przeczytaj więcej o:  biuro podróży , Exim Tours

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common