Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Najnowsze

Hotele

Hotele złowią gości także w międzynarodowe sieci

Aneta Gawrońska 08-11-2018, ostatnia aktualizacja 08-11-2018 00:08
źródło: 123RF

Do końca 2020 roku w najważniejszych kurortach i największych polskich aglomeracjach powstanie około 13,5 tysiąca pokojów hotelowych. Czy rynek to wchłonie?

Nowe obiekty rosną i w aglomeracjach, i w niedużych kurortach. W najbliższych dwóch latach największego wzrostu liczby pokojów hotelowych – o ponad 40 proc. – można się spodziewać w Trójmieście. 15 nowych obiektów zaoferuje tam ponad 2,6 tys. pokojów – prognozuje firma Emmerson Evaluation w raporcie, który „Rzeczpospolita" publikuje pierwsza.

Wielkie i butikowe

Do końca 2020 r. trójmiejski rynek ma mieć 100 hoteli i 9 tys. pokojów. – Znaczna część obiektów powstaje na Wyspie Spichrzów, która dzięki rewitalizacji jest jednym z najintensywniej rozwijających się obszarów Gdańska – zauważa Dariusz Książak, prezes spółki Emmerson Evaluation. – Powstają tam nie tylko klasyczne obiekty, ale też condohotele i apartamenty wakacyjne. W najbliższych miesiącach mają być otwarte czterogwiazdkowe obiekty: Deo Plaza, który będzie zarządzany przez sieć Radisson Blu, i Granaria Holiday Inn sieci InterContinental.

Do końca 2020 r. o prawie 40 proc. zwiększy się także liczba pokojów hotelowych w Łodzi (o ponad 1,1 tys.) i w popularnych miejscowościach pasa nadmorskiego – Kołobrzegu, Świnoujściu i na Półwyspie Helskim (o ponad 1,4 tys.).

– Gros przygotowywanych tam inwestycji to obiekty condo, które pozwalają deweloperom uzyskać wyższe marże – komentuje Książak. – W Łodzi powstają częściej obiekty indywidualne, niezrzeszone w międzynarodowej sieci lub działające w ramach lokalnych mniejszych struktur, jak np. Boutique Hotel's.

Dużym wzrostem bazy pokojów hotelowych – o ok. 25 proc. – będzie się mógł pochwalić Śląsk – głównie Katowice i Gliwice. – Pojawią się obiekty zarówno polskich sieci – np. biznesowy Diament, jak i międzynarodowych marek, jak Kyriad, która wznawia działalność na polskim rynku po zamknięciu w 2011 r. hotelu w Warszawie, oraz Premiere Classe należąca do grupy Louvre Hotels będącej operatorem znanych już w Polsce sieci Golden Tulip czy Campanile – wymienia prezes Emmerson Evaluation.

Warszawa do końca 2020 r. ma się wzbogacić o ponad 3,3 tys. pokojów (ok. 20 proc. wzrostu). – Najbardziej zyskają Mokotów, Wola (łącznie ok. 1 tys. nowych pokojów) i Śródmieście (ponad 800) – podaje Dariusz Książak. – Kumulacja hotelowych inwestycji w zagłębiach biurowych dowodzi, że obiekty będą skierowane głównie do klientów biznesowych i pracowników korporacji służbowo odwiedzających stolicę – mówi. Dodaje, że nadpodaż biur na Służewcu powoduje, że budynki, które pierwotnie miały być biurowcami, są przekształcane w hotele. Tak było np. z Vienna House.

W tym roku otwarto w Warszawie m.in. pięciogwiazdkowy hotel luksusowej sieci Raffles Hotel & Resort (dawny Europejski) przy ul. Krakowskie Przedmieście i Marriott Renaissance Warsaw Airport Hotel w pobliżu lotniska.

We Wrocławiu oferta hotelowych pokojów na koniec 2020 r. zwiększy się o ok. 20 proc. – Inwestycje w województwie dolnośląskim to zarówno mniejsze, butikowe obiekty na wrocławskim Starym Mieście lub okolicach (Altus Palace, Indygo), jak i duże budynki dostosowane do klienta biznesowego (projekt sieci Q Hotel w Bielanach Wrocławskich w pobliżu specjalnej strefy ekonomicznej i portu lotniczego.

...
Poprzednia
1 2 3

Przeczytaj więcej o:  Emmerson Evaluation , hotel

Rzeczpospolita
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common