Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Najnowsze

Linie lotnicze i lotniska

9-procentowy wzrost ruchu na Lotnisku Chopina

F.F. 08-11-2018, ostatnia aktualizacja 08-11-2018 18:06
źródło: materiały prasowe

1,6 miliona pasażerów obsłużyło Lotnisko Chopina w październiku. Rok wcześniej z jego usług skorzystało 1,4 miliona ludzi. To oznacza wzrost o 9,1 procent

Nigdy wcześniej w październiku z Lotniska Chopina nie korzystała tak duża liczba podróżnych - pisze w komunikacie biuro prasowe portu.

W ciągu dziesięciu miesięcy tego roku pasażerów w ruchu międzynarodowym było 13,8 miliona, o 18,3 procent więcej niż w tym samym czasie zeszłego roku. W ruchu krajowym uczestniczyło prawie 1,5 miliona pasażerów.

Łącznie – od stycznia do października 2018 r. - przez stołeczne lotnisko przewinęło się 15,2 miliona podróżnych, o 13,1 procent więcej. W tym 30 procent to pasażerowie tranzytowi.

W tym miesiącu na Lotnisko Chopina powróciły linie lotnicze EasyJet, które oferują połączenia z portami lotniczym Londyn Gatwick (4 razy w tygodniu) i Berlin Tegel (codziennie), a także z Bazyleą (3 razy w tygodniu) i Genewą (4 razy w tygodniu).

Od 28 października 2018 r. Qatar Airways zmienił wykorzystywany dotychczas na wieczornych połączeniach średniej wielkości samolot A320 na większego boeinga 787 dreamlinera, jednocześnie dodając trzecią rotację dziennie w poniedziałki i piątki obsługiwaną przez airbusa A330, co zwiększa liczbę lotów na trasie z Warszawy do Dohy do 16 w tygodniu.

Przeczytaj więcej o:  lotnisko chopina

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common