Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Najnowsze

Linie lotnicze i lotniska

Enter Air ma już pierwszego MAX-a

F.F. 04-12-2018, ostatnia aktualizacja 04-12-2018 17:15
Nowe boeingi mają być wygodniejsze dla pasażerów i tańsze w utrzymaniu dla właściciela
Nowe boeingi mają być wygodniejsze dla pasażerów i tańsze w utrzymaniu dla właściciela
źródło: materiały prasowe

Enter Air odebrał pierwszy z sześciu zamówionych boeingów 737 MAX 8. Samolot jeszcze w grudniu zacznie latać z klientami polskich i zagranicznych biur podróży

Samolot SP-EXA to pierwszy z sześciu samolotów tego typu, które u producenta zamówił Enter Air. Kolejny MAX przewoźnik odbierze w ciągu kilku tygodni, a pozostałe cztery maszyny dołączą do floty w kolejnych latach.

Pierwsze dwa nowe samoloty są finansowane na zasadzie leasingu finansowego przez bank DVB, jeden z największych na świecie podmiotów finansujących branżę lotniczą. Łączna kwota finansowania dwóch pierwszych samolotów wynosi 374 mln złotych.

Inżynierowie amerykańskiego producenta wyposażyli samolot w nowe, bardziej wydajne silniki, poprawili jego aerodynamikę, zastosowali lżejsze i trwalsze materiały do jego budowy i wyposażenia - opisuje w komunikacie biuro prasowe Entera. Te zmiany poprawiły jakość  samolotu i obniżyły koszty obsługi technicznej.

- Dołączenie do naszej floty boeingów 737 MAX 8 otwiera nowy rozdział w naszej historii - mówi cytowany w komunikacie członek zarządu Enter Aira Grzegorz Polaniecki. - To naturalny etap rozwoju spółki. Zaczęliśmy od samolotów starszej generacji B737-400, które wymieniliśmy na samoloty nowej generacji B737-800. Od strony biznesowej poprawi się nasza efektywność operacyjna, co powinno przełożyć się na lepsze wyniki i wzrost wartości spółki. Nowe samoloty będą służyły głównie do obsługi rynku polskiego, ale o możliwość ich wynajęcia pytają nas też touroperatorzy z innych krajów Europy. Będziemy więc mogli wykorzystać nowe samoloty do wejścia na nowe rynki. Jeśli maszyny sprawdzą nam się, rozważymy zakup kolejnych boeingów 737 MAX 8.

Pod koniec listopada flota Enter Air powiększyła się też o kolejnego Boeinga 737-800, który będzie wykorzystywany przez 5 lat na zasadzie leasingu operacyjnego.

Zobacz: "Enter Air: To było dla nas rekordowe lato".

Przeczytaj więcej o:  Enter air

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common