Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Najnowsze

Obyczaje

Polacy na piątym miejscu w Grecji

Marzena German 06-12-2018, ostatnia aktualizacja 06-12-2018 10:04
Grecja mocno zaznaczyła swoją obecność Na TT Warsaw
Grecja mocno zaznaczyła swoją obecność Na TT Warsaw
źródło: archiwum prywatne

Prawie milion Polaków odwiedziło Grecję w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy tego roku, wynika z podsumowania Narodowej Greckiej Organizacji Turystycznej (GNTO)

Od stycznia do września tego roku Grecję odwiedziło prawie 962 tysiące Polaków, co oznacza 31 procent wzrostu rok do roku. Ta liczba daje im piąte miejsce wśród najliczniej przyjeżdżających nacji - podaje za GNTO portal Greek Travel Pages. Tak dobre wyniki udało się osiągnąć dzięki poszerzeniu sezonu turystycznego, obecnie z Polski samoloty latają do Grecji od kwietnia do października - uważa narodowa organizacja.

Na pierwszym miejscu w przyjazdach do Grecji znajduje się Wielka Brytania (3,23 mln osób, +8,6 procent rok do roku), na drugim Niemcy (3,04 miliona, +19,3 procent), a dalej Włochy (1,25 miliona turystów, +15,1 procent) i Francja (1,01 miliona osób, +10,8 procent).

W czasie zakończonych niedawno Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw przedstawiciele GNTO spotkali się z polskimi touroperatorami i agentami, by omówić możliwość promowania mniej znanych miejsc w tym kraju. TUI Poland poinformował, że wprowadził jako nowość na przyszły rok wyjazdy do regionu Ateny-Attyka i na Evię (Eubeę), Rainbow dołożył wycieczki na Lesbos. Szefowie organizacji spotkali się również z Polską Izbą Turystyki, rozmowy dotyczyły możliwości zorganizowania kongresu Izby w Grecji w 2019 roku.

Przeczytaj więcej o:  grecja , TT Warsaw , turystyka

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common