Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Najnowsze

Promocja turystyczna

Kamil Kurak przepytuje z turystyki

Filip Frydrykiewicz 07-02-2019, ostatnia aktualizacja 07-02-2019 14:50
Kamil Kurak - agent turystyczny, działacz, touroperator i dziennikarz
Kamil Kurak - agent turystyczny, działacz, touroperator i dziennikarz
źródło: ROL

Szef biura podróży Prima Holiday powiedział mu, jak został obywatelem Polski, prezes TT Warsaw przekonuje, że w dobie internetu potrzebne są też targi, a dyrektor Niemieckiej Centrali Turystyki w Polsce wyjawia, jak rozwija się ruch turystyczny z Polski do Niemiec

„Wszystkie wymiary turystyki" - pod tym tytułem Kamil Kurak, właściciel biura agencyjnego Travel Expert w Warszawie, touroperator i członek Rady Polskiej Izby Turystyki, a teraz także dziennikarz, prowadzi rozmowy z przedstawicielami świata turystyki. Nagrywa je w studiu i umieszcza jako podcasty na YouTubie.

Kilka lat temu, kiedy zacząłem swoją aktywność w Polskiej Izbie Turystyki, zetknąłem się z licznymi przedstawicielami naszego środowiska. Poznałem wielu ludzi z branży i otoczenia, których zaangażowanie, pasja, praca nie zawsze są widoczne. Pomyślałem, że warto wydobyć na światło dzienne, spopularyzować te postawy, kariery, historie. Kiedy tylko mogłem wygospodarować trochę czasu, zająłem się nagrywaniem rozmów z nimi - opowiada.

- Tym bardziej, że miałem przykład w domu - dodaje. - Mój ojciec był dziennikarzem radiowym w Białymstoku. Miałem okazję przyglądać się jego pracy, jeździć z nim po regionie, a nawet przebywać z nim w studiu i w montażowni.

Jak mówi Kurak, zależy mu głównie na ponadczasowych rozmowach o pracy, pasji i sukcesach osób, do których się zwraca. - Obok właściwego tematu często zadaję kilka pytań, aby przedstawić gościa trochę bardziej prywatnie – wyjaśnia. Nie ukrywa, że oprócz spełnienia się w nowej roli, nagrywanie podcastów ma też spopularyzować marke jego firmy – Travel Expert.

Do tej pory nagrał dziesięć audycji, średnio stara się realizować jedną na tydzień. Wśród jego rozmówców byli już między innymi prezes targów turystycznych TT Warsaw Urszula Potęga, prezes biura podróży Prima Holiday Meher Lili, wicedyrektor departamentu turystyki w mazowieckim urzędzie marszałkowskim Izabela Stelmańska, dyrektor biura Niemieckiej Centrali Turystyki w Polsce Tomasz Pędzik, dyrektor polskiego biura Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej Agnieszka Puszczewicz i podróżnik Tomasz Wojtowicz.

- Zaleta podcastu jest taka, że można go odsłuchać w dowolnym momencie i miejscu – podczas jazdy samochodem, w poczekalni na lotnisku czy podczas treningu. Potrzebny jest tylko dostęp do internetu i aplikacja w telefonie – zachęca do słuchania swoich nagrań Kurak.

Przeczytaj więcej o:  audycja , podcast , Travel Expert , turystyka

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common