Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Najnowsze

Koleje

Belgijski transport. Nie polecą samoloty, nie pojadą pociągi

Danuta Walewska 09-02-2019, ostatnia aktualizacja 09-02-2019 13:16
źródło: AdobeStock

13 lutego belgijski transport będzie sparaliżowany. Z lotnisk nie odlecą samoloty, statki nie wpłyną do portów. Stanie transport miejski, nie wyjadą autobusy dalekobieżne i kolej

Przerwa w ruchu ma potrwać od 6 rano 13 lutego do 6 rano 14 lutego. Powodem zakłóceń w transporcie belgijskim będzie protest związków zawodowych, których nie satysfakcjonuje oferta podwyżek płac średnio o 0,8 procent powyżej wskaźnika inflacji. Związkowcy domagają się 1,5 procent. Negocjacje trwają, a strajk w najbliższą środę ma ostrzegać o usztywnieniu stanowiska strony społecznej.

Brussels Airlines największe linie lotnicze na brukselskim lotnisku początkowo informował, że wykona jedynie kilka rejsów do i z Afryki. Potem i te odwołał, kiedy do protestu przyłączyła się obsługa naziemna. To oznacza, że 222 loty tego przewoźnika nie zostaną wykonane, a z tego powodu ucierpi około 16 tysięcy pasażerów.

13 lutego na belgijskich lotniskach nie wyląduje ani jeden samolot. Co więcej, zamknięta może być również przestrzeń powietrzna tego kraju, ponieważ strajkować mają również kontrolerzy ruchu lotniczego. Wyjątek mają stanowić rejsy medyczne, ratunkowe i przeloty VIP, których akurat w Brukseli jest dużo. Linie lotnicze już informują o swoich planach. Na przykład TUI Belgium przeniósł swoje rejsy do Francji i Holandii.

Przeczytaj więcej o:  belgia , strajki , transport

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common