Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Najnowsze

Biura Podróży

Best Reisen rośnie na egzotyce

F.F. 11-03-2019, ostatnia aktualizacja 11-03-2019 11:53
Leila ben Arfi prowadzi biuro od 1992 roku
Leila ben Arfi prowadzi biuro od 1992 roku
źródło: archiwum prywatne
autor: Filip Frydrykiewicz

Biuro podróży Best Reisen zanotowało bardzo dobry wynik w 2018 roku - jego przychody urosły o ponad 65 procent. Kolejny sezon zapowiada się jeszcze lepiej

Best Reisen podsumował sprzedaż w 2018 roku. Okazuje się, że był on dla touroperatora bardzo udany. Przychody wyniosły 26,5 miliona złotych i były o 63,7 procent większe niz rok wcześniej. Zysk operacyjny osiągnął wartość 2,3 miliona złotych, co oznaczało wzrost o 30,8 procent - podaje biuro w komunikacie.

Touroperator specjalizuje się w oferowaniu wyjazdów do dalekich krajów. Najlepiej sprzedawały się wycieczki do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, na Malediwy, coraz większą popularność zdobywały Seszele i Zanzibar. Przychody ze sprzedaży "egzotyki"  wzrosły o 129 procent, licząc rok do roku.

- Best Reisen na bieżąco dopasowuje podaż do popytu, dzięki czemu ograniczamy ryzyko finansowe, co przekłada się na coraz lepszą sytuację finansową firmy – mówi prezes Best Reisen Leila ben Arfi, cytowana w komunikacie.

- W zeszłym roku wprowadziliśmy do programu hotele z segmentu budżetowego, dzięki czemu wycieczki na Malediwy czy Seszele potaniały. Wielu osobom nie zależy na ekskluzywnym zakwaterowaniu, ale na odkrywaniu nowych, egzotycznych kierunków, Best Reisen pomaga spełniać te marzenia – dodaje.

- W tym roku poszerzyliśmy ofertę o wyjazdy do Dominikany i na Jamajkę, wprowadziliśmy też pobyty na Malcie – przypomina Leila ben Arfi.

Czytaj więcej: "Best Reisen z nowościami".

We wczesnej sprzedaży wyjazdów na sezon 2019 najpopularniejszymi kierunkami były Zjednoczone Emiraty Arabskie i Malediwy, ale też Egipt, który wyraźnie wraca do łask polskich klientów. - O ile spodziewaliśmy się, że rok 2018 zakończy się wynikiem znacząco lepszym w porównaniu z 2017 rokiem, o tyle zaskoczyły nas wyniki stycznia tego roku, kiedy to obrót był o 182 procent wyższy niż przed rokiem – wyjaśnia prezes.

Najdynamiczniej rosła sprzedaż wycieczek do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, o 450 procent, na Malediwy, o 56 procent, i do Egiptu, o 15 procent.

Czytaj też: "Leila Ben Arfi: Estetyka w turystyce jest dla mnie ważna".

Przeczytaj więcej o:  Best Reisen , biuro podróży , dubaj , egipt , malediwy

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common