Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Najnowsze

Inni przewoźnicy

Premier: Lepsze siermiężne PKS-y niż ich brak

PR 14-03-2019, ostatnia aktualizacja 14-03-2019 07:17
źródło: Fotorzepa
autor: Jerzy Dudek

Rząd przeznaczy na przywracanie połączeń autobusowych 800 milionów złotych rocznie - zapowiada premier Mateusz Mazowiecki

Mateusz Morawiecki mówił na wczorajszej konferencji w podwarszawskim Płońsku, że w poprzednich latach PKS-y miały złą reputację, a skrót operatora rozszyfrowywano jako „powolny, kiepski i siermiężny". Zdaniem premiera czasem lepsze są nawet „powolne i siermiężne" połączenia niż ich brak.

Przywracanie połączeń to element programu PiS, tak zwanej piątki Kaczyńskiego. Prace legislacyjne nad tymi zmianami mają się rozpocząć jeszcze w kwietniu. Szef rządu zapewnił, że przywracane połączenia będą regularne. Ich siatka ma być konsultowana ze starostami powiatów i odpowiadać potrzebom danego województwa.

Premier, który konferencję zorganizował wspólnie z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem, mówił też, że marzy o wspólnym bilecie PKP i PKS. Zapytał ministra czy takie rozwiązanie jest możliwe. Andrzej Adamczyk odpowiedział, że jego resort nad tym pracuje.

Szef rządu przypomniał, że trwają już prace nad wspólnym biletem kolejowym. Zdaniem premiera można by nim objąć także na autobusy.

Przeczytaj więcej o:  pkp , pks

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common