Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Najnowsze

Biura Podróży

Exim Tours motorem wzrostu DER Touristik

Marzena German 12-04-2019, ostatnia aktualizacja 12-04-2019 07:00
źródło: dertour.pl

Obroty Grupy DER Touristik za zeszły rok wyniosły 6,7 miliarda euro i były o 3,4 procent wyższe rok do roku

Z podsumowania Grupy REWE, do której należy Grupa DER Touristik, wynika, że turystyka stanowi drugą pod względem ważności dziedzinę działalności koncernu znanego głównie z sieci sklepów spożywczych.

Czytaj też: "DER Touristik zwalnia ludzi. Bo sezon był słaby".

Obroty działu podróży za zeszły rok wyniosły 6,7 miliarda euro i były o 3,4 procent wyższe rok do roku. Bardzo dobre obroty wypracował w Europie Wschodniej holding Exim Tours, który zwiększył sprzedaż o 30,7 procent. W skład holdingu z centralą w Pradze wchodzi też polska spółka Exim, prowadząca działalność jako biuro podróży Exim Tours. Jak mówił naszemu serwisowi jej dyrektor Sławomir Szulc, w 2018 roku firma urosła o około 60 procent ("Exim Tours: Więcej Egiptu i Tunezji, chcemy wrócić do korzeni").

Z kolei spółki działające w miejscach turystycznych, które obsługują turystów, organizują transfery, wycieczki fakultatywne i kontraktują hotele (destination management companies) poprawiły obroty o 20 procent. Także sieć salonów własnych DER Touristik (500 lokalizacji) zakończyła rok wzrostem sprzedaży o 6 procent.

Czytaj też: "DER Touristik inwestuje na Mauritiusie".

Koncern nie podaje konkretnych wyników dla poszczególnych spółek lub krajów, w których działają. Prezes Grupy REWE Lionel Souque twierdzi jedynie, że inwestycje w turystykę były dobrą decyzją. Zeszły rok był dla całej firmy najlepszy w historii - całkowity obrót wyniósł 61,2 miliarda euro i był o prawie 5 procent wyższy rok do roku.

Przeczytaj więcej o:  Der Touristik , Exim Tours

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common