Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Najnowsze

Biura Podróży

Rainbow: Mamy trzydzieści gorących hoteli

Filip Frydrykiewicz 15-04-2019, ostatnia aktualizacja 15-04-2019 01:45
Bartłomiej Żyła wyjaśniał agentom zmiany w
Bartłomiej Żyła wyjaśniał agentom zmiany w "hot ofercie"
źródło: archiwum prywatne
autor: Filip Frydrykiewicz

W lipcu rusza na Zakintos pięciogwiazdkowy hotel należącej do biura podróży Rainbow marki White Olive. Już teraz touroperator polecił go szczególnej uwadze swoim sprzedawcom. Podobnie jak 29 innych obiektów

W ramach cyklicznych spotkań Rainbow zaprosił agentów na szkolenia przybliżające jego ofertę egzotyczną. W kwietniu w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Wrocławiu i Poznaniu wzięło w nich udział w sumie prawie 800 sprzedawców.

Cykl szkoleń otwierała prezentacja dotycząca zmian wprowadzonych w ubezpieczeniach turystycznych. Następnie uczestnicy zostali podzieleni na 6 grup i zgodnie z otrzymanym wcześniej harmonogramem spotkań, kolejno przechodzili między wyznaczonymi zespołami produktowymi.

Czytaj też: "Grzegorz Baszczyński: Jestem potrójnie zadowolony".

TU Europa poleca e-konsultacje

Janusz Molus, zastępca dyrektora departamentu ubezpieczeń turystycznych w TU Europa, firmie z którą touroperator współpracuje, przedstawił zmiany w ubezpieczeniach. Jak wyjaśnił są one wynikiem dostosowania się ubezpieczyciela do trendów na rynku i wyciągnięcia wniosków z badań przeprowadzonych wśród klientów. Dotychczasowe ubezpieczenia zastępują warianty: Podstawowy (w cenie wyjazdu), Rekomendowany (z dopłatą) i Najlepszy (z dopłatą). Europa rezygnuje z dzielenia geograficznego zakresu ubezpieczeń - teraz wszystkie obejmują cały świat. W cenę każdego wariantu jest też wliczona ochrona przed kosztami leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, które miały miejsce pod wpływem alkoholu.

Europa wprowadziła też możliwość skorzystania przez poszkodowanego z e-konsultacji. Jak wyjaśniał Molus, klient który będzie szukał pomocy medycznej będzie zachęcany do skontaktowania się z lekarzem drogą elektroniczną (nawet w formie wideo konferencji). W ten sposób uzyska pierwszą poradę. Elektronicznie może też dostać wskazówki, co do leków – o jakie powinien pytać w aptece.

Jak podpowiada doświadczenie ubezpieczyciela, taka porada w wielu sytuacjach wystarczy turyście. Zawsze jednak każdy może zdecydować się na wizytę u lekarza lub wezwanie lekarza do siebie, do hotelu. - Okazuje się, że grupa klientów, o którą najbardziej się obawialiśmy, wprowadzając tę formę kontaktu, czyli rodzice z małymi dziećmi, też korzysta z tej drogi zasięgnięcia porady i jest zadowolona – wyjaśniał Molus. - W najprostszych sprawach oszczędza im to czas.

Hotele szczególnej troski

Jedno z serii spotkań rozdzielonych przerwami Rainbow poświęcił na uczulenie agentów, żeby szczególną uwagę poświęcili sprzedawaniu wyjazdów do hoteli ze specjalnej puli. Dotyczy to najbliższego sezonu letniego. Chodzi o 30 obiektów w któróch touroperator ma szczególnie dużo zarezerwowanych pokojów. Nazwał ten segment „Hot oferta" i podkreślił symbolicznym rysunkiem płomienia umieszczonym w znaczku, którym te hotele oznaczył.

- Oczekujemy od agentów szczególnego wsparcia sprzedażowego w wypadku tych kluczowych hoteli – wyjaśnia rzeczniczka Rainbow Edyta Romanowska. Jak dodaje, są to często obiekty, które biuro podróży ma w ofercie od lat. A ponieważ przechodzą one modernizacje, rozbudowują się, wprowadzają udogodnienia i zmienia się ich najbliższe otoczenie, chce informować o tym sprzedawców.

Trzynaście z nich to hotele położone w Grecji, sześć w Hiszpanii, pięć w Turcji, trzy w Bułgarii i po jednym we Włoszech, Chorwacji i Czarnogórze. Wśród greckich obiektów trzy to własne hotele Rainbowa na wyspie Zakintos – pięciogwiazdkowy White Olive Elite Laganas (ma być czynny od lipca) i dwa czterogwiazdkowe: White Olive Premium Cameo i White Olive Premium Laganas. Jak zapewniał prowadzący tę część prezentacji menedżer ds. kluczowych produktów Bartłomiej Żyła, rozbudowa najnowszego hotelu, Elite Laganas, idzie zgodnie z harmonogramem, a nawet wykonawca ma kilka dni wyprzedzenia. Hotel ma być gotowy 25 czerwca, a pierwszych gości przyjmie 5 lipca. Warto skorzystać – zachęcał Żyła – z niskich cen jakie tylko na ten rok przewidział właściciel.

Poprzednia
1 2

Przeczytaj więcej o:  biuro podróży , hotel , Rainbow Tours , White Olive , Zakintos

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common