Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Najnowsze

Promocja turystyczna

Na wsi najlepiej - dwunastu nagrodzonych

Filip Frydrykiewicz 09-08-2019, ostatnia aktualizacja 09-08-2019 13:32
źródło: archiwum prywatne
autor: Filip Frydrykiewicz

Folwark Wrzosówka w Karkonoszach, Agroturystyka Pod Jabłonią na Lubelszczyźnie, "Małopolska wieś z tradycją" i Dworek Tradycja na Pomorzu Zachodnim to zwycięzcy tegorocznego konkursu „Na Wsi Najlepiej" organizowanego przez Polską Organizację Turystyczną

Pełna nazwa konkursu to „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turystyce wiejskiej". POT organizował go drugi raz. Zgłosiło się 169 obiektów związanych z polską turystyką wiejską,m o 47 procent więcej niż przed rokiem. Najwięcej z Małopolski i z Warmii i Mazur.

Kapituła konkursu wybrała czterech zwycięzców w czterech kategoriach i wskazała po dwóch wyróżnionych.

Konkurs ma zachęcać mieszkańców wsi do angażowania się w biznes turystyczny, promując przykłady udanego mariażu turystyki i życia na wsi. - Potencjał wsi jest ogromny, tereny wiejskie zajmują 94 procent powierzchni kraju - mówił podczas uroczystości wręczenia nagród minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Jako atuty polskiej wsi wymienił różnorodną przyrodę, kuchnię, tradycje i kulturę.

– Na obecnych terenach Polski przez wieki mieszkali, a czasem jeszcze mieszkają, oprócz Polaków Żydzi, Niemcy, Holendrzy, Rusini, Litwini, Tatarzy i inne narody i grupy etniczne. Trzeba podtrzymywać te tradycje i mądrze łączyć dawne i obecne czasy - mówił Ardanowski, dodając, że w połączeniu z naturalnymi metodami produkcji, zróżnicowanym krajobrazem i cennym dziedzictwem kulinarnym wieś jest coraz bardziej atrakcyjna jako miejsce wypoczynku. - Jeśli ktoś chce, może spędzać czas na plaży w tłumie w Chorwacji. Ale może też znakomicie wypocząć na wsi, która oferuje ogromne możliwości - podkreślał. Chwalił przedsiębiorców, którzy decydują się na prowadzenie usług turystycznych za ich przedsiębiorczość, otwartość, pracowitość.

Polska Organizacja Turystyczna realizuje projekt, w którym mieści się konkurs i jego promocja, ze środków pozyskanych z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Główne cele tego programu, koordynowanego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, to poprawa konkurencyjności rolnictwa, zrównoważone zarządzanie zasobami naturalnymi i działania w dziedzinie klimatu oraz zrównoważony rozwój terytorialny obszarów wiejskich.

Laureaci, oprócz statuetek, dostali wsparcie w działaniach marketingowych i możliwość współpracy z blogerami piszącymi o turystyce. Obiekty wyróżnione w konkursie będą też  przedstawione w folderze, który będzie m.in. wykładany na krajowych targach turystycznych i w siedzibach regionalnych i lokalnych organizacji turystycznych.

— Kandydujące obiekty mają bardzo wysoki poziom - mówi prezes POT Robert Andrzejczyk. - Chcemy, aby Polacy byli coraz bardziej świadomi walorów rodzimej turystyki i szerokiej oferty, którą znajdziemy na wsiach. O tym jak ważny jest to konkurs i jak bardzo potrzebny świadczą wypowiedzi laureatów zeszłorocznej edycji, których po zwycięstwie odwiedziło bardzo wielu nowych gości. Podkreślają oni, że właściciele obiektów na polskich wsiach najbardziej potrzebują promocji.

Kandydaci, właściciele obiektów turystycznych zlokalizowanych na terenach wiejskich w całej Polsce, mogli zgłosić się do jednej z czterech kategorii: wypoczynek u rolnika, wypoczynek na wsi, oferta uzupełniająca wypoczynek na wsi i tradycyjna kuchnia polskiej wsi.  Wnioski oceniała kapituła konkursu, złożona z ekspertów, przedstawicieli Polskiej Organizacji Turystycznej, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Ministerstwa Sportu i Turystyki. Kapituła brała pod uwagę jakość oferty turystycznej, jej innowacyjność, dostępność i "powiązanie z kulturowymi i naturalnymi zasobami wsi".

...
Poprzednia
1 2
rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common