Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Najnowsze

Rozmaitości

Stan wyjątkowy na Eubei. Polska ambasada ostrzega

PR, F.F. 13-08-2019, ostatnia aktualizacja 13-08-2019 18:32

Na greckiej wyspie Eubea (Evia) w regionach objętych pożarami władze wprowadziły stan wyjątkowy. Ewakuowano mieszkańców czterech wiosek i mnichów z klasztoru

Na drugiej pod względem wielkości wyspie Grecji pożar wybuchł w nocy. Płoną tam lasy sosnowe, z ogniem walczy prawie 300 strażaków, wojsko i ochotnicy. Walkę z żywiołem utrudnia wiatr i gęsty dym unoszący się nad okolicą. Według agencji Reutera dym spowija nawet niebo nad oddalonymi o ponad 100 kilometrów Atenami.

Grecja poprosiła o pomoc inne kraje europejskie. Na jej apel odpowiedziały Włochy i Chorwacja, których samoloty jutro od rana będą brać udział w gaszeniu pożarów.

Od lipca w Grecji wybuchło dwa razy więcej pożarów niż w ubiegłym roku. Największe szkody pożar wyrządził na wyspie Elafonisos u wybrzeży Peloponezu. Znacznie poprawiła się sytuacja na wyspie Tasos na północy kraju i w Arcie, gdzie od rana strażacy walczyli z żywiołem.

Ambasada RP w Atenach ostrzega przed tą sytuacją. "Uwaga na wysokie ryzyko wystąpienia pożarów na terenie Grecji. W chwili obecnej prosimy unikać podróżowania w rejony dotknięte pożarami lasów tj. w okolice miasta Teby oraz miasta Psachna na wyspie Evia (Eubea) - napisano na Twitterze.

"W związku z zadymieniem spowodowanym pożarami lasów na wyspie Evia, osoby z problemami układu oddechowego i/lub krążenia proszone są o pozostanie w domach lub ograniczenie swojej aktywności. Prosimy o śledzenie informacji na stronie (link: http://www.ateny.msz.gov.pl) ateny.msz.gov.pl" - apeluje ambasada.

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common