Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Najnowsze

Biura Podróży

Exim Tours z nową, wyższą gwarancją

F.F. 14-08-2019, ostatnia aktualizacja 14-08-2019 11:29
źródło: Materiały promocyjne

Do 34,2 miliona złotych, czyli o 36 procent, powiększyło swoją gwarancję biuro podróży Exim Tours

Spółka Exim uzyskała gwarancję ubezpieczeniową na kolejny rok działalności. Wystawiła ją ERGO Ubezpieczenia Podróży (dawniej ERV). Opiewa ona na 34,2 miliona złotych, jest więc o 9 milionów złotych większa od poprzedniej. Zabezpieczenie będzie ważne do 30 sierpnia przyszłego roku.

Zwiększenie gwarancji jest konieczne w wypadku zwiększenia przychodów firmy ze sprzedaży usług turystycznych. Exim Tours w zeszłym roku obsłużył 106,7 tysiąca klientów, a jego przychody wyniosły 206 milionów złotych. Tym samym stał się siódmą pod względem wielkości firmą w kraju. Jego wzrost sięgnął 63 procent.

- Nasz stabilny i ciągły rozwój przyczynia się do tego, że z roku na rok dzięki wysokiej gwarancji ubezpieczeniowej możemy gwarantować klientom spokojne i bezpieczne wakacje - zapewnia kierownik marketingu w Eximie Małgorzata Kozakowska.

Obowiązek posiadania gwarancji wynika z ustawy o imprezach turystycznych. Gwarancja jako tzw. pierwszy filar, ma zabezpieczać pieniądze klientów biur podróży na wypadek  niewypłacalności touroperatora. Drugim, uzupełniającym filarem bezpieczeństwa jest Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common