Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Najnowsze

Biura Podróży

Coral Travel podnosi gwarancję

F.F. 11-09-2019, ostatnia aktualizacja 11-09-2019 13:03
źródło: Materiały promocyjne

O 10 procent, do 110 milionów złotych podniosło swoją gwarancję biuro podróży Coral Travel

Nowa gwarancja obowiązywać będzie od 17 września 2019 roku do 16 września 2020 roku. Wystawił ją polski oddział towarzystwa ubezpieczeniowego ERGO Reiseversicherung (wcześniejsza nazwa to  ERV). Obecna gwarancja, której termin upływa 16 września opiewała na 100 milionów złotych. Większa suma na kolejny sezon pokazuje, że firma przewiduje, że będzie się rozwijać.

Gwarancja to obowiązkowe zabezpieczenie, którego zapewnienie wynika z ustawy o imprezach turystycznych. Dzięki niej klienci mogą być spokojni, że w razie kłopotów firmy turystycznej nie będą musieli przerywać wypoczynku za granicą, a ci którzy dopiero wpłacili zaliczki, że dostaną swoje pieniądze z powrotem. Na wszelki wypadek ustawodawca wzmocnił to zabezpieczenie, powołując Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, na który biura podróży płacą składki.

- Wysokość gwarancji jest adekwatna do obrotu, jaki przewidujemy na nowy rok działalności, a według naszych szacunków powinno to być 910 milionów złotych - wyjaśnia Kaan Ergun, prezes Corala Travel. - Jeśli, na co oczywiście liczymy, okaże się że sprzedaż będzie wyższa, zwiększymy wysokość zabezpieczenia w trakcie trwania sezonu.

Jak dodaje Ergun, zeszłoroczna sprzedaż w okresie early bookingu była bardzo dobra. - W tym roku wystartowaliśmy ze sprzedażą kolejnego letniego sezonu siedem tygodni wcześniej, więc nie można tego porównać, niemniej na razie sprzedaż jest większa od zakładanej. Klienci coraz świadomiej planują zakup wakacji wcześniej. Mijający sezon, pokazał, że ofert last minute nie ma, a szczególnie nie są w last minute dostępne najlepsze, najpopularniejsze hotele. Kto więc może rezerwuje wcześniej - dodaje.

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common