Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Promocja turystyczna

Promocja turystyczna

Gruziński miliarder zapłaci za przylot turystów z Ukrainy

Iwona Trusewicz 23-06-2019, ostatnia aktualizacja 23-06-2019 20:01
źródło: materiały prasowe

Rosjanie nie przylecą? Ich strata. Zamiast nich przylecą Ukraińcy, bo gruziński bankier opłaci im podróż samolotami. W ten sposób zamierza wspomóc rodzimą turystykę

Mamuka Chazaradze, założyciel banku TBC Bank, zobowiązał się do zapłacenia za dziesięć lotów na trasie Kijów - Tbilisi narodowych linii Georgian Airways dla turystów z Ukrainy, którzy wybiorą odpoczynek w Gruzji, informuje agencja Nowosti-Gruzja.

W związku z antyrosyjskimi protestami w Gruzji, władze Rosji wstrzymały loty doTbilisi. "Jak wiadomo od 8 lipca zakazane zostały rejsy z Rosji, co odbije się na sezonie turystycznym. Biorąc to pod uwagę wyrażam gotowość z imieniu Tbilisi Holding sfinansowania 10 czarterów Airzena (Georgian Airways - red.), dla ukraińskich turystów, którzy wybiorą kierunek Tbilisi. Wszystko po to, by wesprzeć gruziński przemysł turystyczny" - napisał bankier na portalu społecznościowym.

Kim jest bogaty patriota? Mamuka Chazaradze założył swój bank 27 lat temu. Dzsiaj jest to największy bank Gruzji. W 2017 roku grupa TBC Bank trafiła do segmentu premium giełdy londyńskiej. Na koniec 2018 roku jego aktywa wynosiły 15 mld lari, co odpowiadało 38 procentom całego sektora bankowego Gruzji. Bank ma też prawie 39 procent rynku kredytów i 41,2 procent depozytów.

W ostatnich latach Chazaradze przewodniczył radzie nadzorczej banku. W lutym tego roku zdecydował się jednak odejść ze stanowiska. - W życiu bywają etapy, kiedy trzeba podejmować ważne decyzje. Robiłem tak wiele razy i teraz jest taki moment. Nie będę przypominać o ataku, który jest prowadzony przeciwko naszemu bankowi. W wyniku tego straty naszych międzynarodowych akcjonariuszy wyniosły 200 mln dol. w ciągu jednego miesiąca. Bez jakiegokolwiek dochodzenia i wyroku sądowego ponieśliśmy poważną szkodę w reputacji, poprzez absurdalne oskarżenia o pranie brudnych pieniędzy - mówił w wtedy gruziński bankier.

W styczniu prokuratura Gruzji zainteresowała się jedną z operacji banku z 2008 roku podejrzewając pranie brudnych pieniędzy. Jednak sprawa była tak wątpliwa, że opozycja zaczęła oskarżać władze o prowadzenie rozprawy z rodzimym biznesem.

Przeczytaj więcej o:  gruzja , Mamuka Chazaradze , TBC , Ukraina

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common