Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Promocja turystyczna

Promocja turystyczna

Fontanna di Trevi może być zamknięta dla turystów. Jest ich za dużo

ula 15-07-2019, ostatnia aktualizacja 15-07-2019 17:41
źródło: Adobe Stock

Codziennie tłumy turystów usiłują się dostać do słynnej fontanny di Trevi w centrum Rzymu. Tłoczą się przy balustradzie, wrzucają monety i robią zdjęcia - władze miejskie obawiają się, że tłum może uszkodzić zabytek. Zdecydowały więc o czasowym zamykaniu dostępu do niego.

Ostatnio fontanna zamknięta została w sobotę, 13 lipca - informuje dziennik "La Repubblica".

Specjalni strażnicy (pizzardone) mają w sezonie reagować na wszelkie nieodpowiednie zachowania turystów wokół fontanny. Nie tylko nie wolno do niej wchodzić, ale także nie wolno siadać i kłaść się na jej brzegach. Grozi za to 450 euro grzywny. Za kąpiel w fontannie - nie tylko Trevi - można dostać zakaz wstępu do centrum Rzymu na 48 godzin.

Kiedy turystów jest zbyt dużo i pizzardone nie są w stanie kontrolować tłumu, mogą nawet zamknąć dostęp do fontanny. Tak się stało w sobotę. Tłum turystów był tak duży, że trzeba było otoczyć ją żółtą taśmą. Setki ludzi musiały zadowolić się podziwianiem zabytku z daleka. Część z turystów próbowała rzucać monety do wody, jednak większość nie dolatywała do fontanny - pisze portal lacronacadiroma.it.

Przeczytaj więcej o:  fontanna di trevi , Rzym , turystyka

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common