Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Promocja turystyczna

Promocja turystyczna

Rosjanie ruszyli na Krym. Jest tanio

Iwona Trusewicz 26-07-2019, ostatnia aktualizacja 26-07-2019 11:30
Jałta na Krymie, fot. CC BY-SA 4.0/ Marcin Konsek / Wikimedia Commons
Jałta na Krymie, fot. CC BY-SA 4.0/ Marcin Konsek / Wikimedia Commons
źródło: ROL

Kreml robi wszystko, by zachęcić obywateli do odwiedzania zajętego bezprawnie Krymu. Bilety samolotowe potaniały 1,5 raza, a średni wypoczynek jest tańszy o jedną czwartą. To działa

Swietłana Duszinowa z portalu Travelata.ru. podaje przykład: na Krym można polecieć na tydzień wypoczynku w dwie osoby za 10-15 tys. rubli (600-905 zł), podczas kiedy w Krasnodarskim Kraju (największy turystyczny region Rosji - red.) to samo kosztuje od 20 tys. rubli (1210 zł).

Rosnąca popularność Krymu jest pochodną polityki rosyjskich władz, które „zachęcają" biura podróży do elastyczności cenowej, a linie lotnicze do zwiększania liczby czarterów, za czym idzie spadek cen biletów. Dzięki temu liczba czarterów krajowych tego lata wzrosła o 20 procent podczas kiedy zagranicznych o 11 procent.

Bilety lotnicze potaniały też dzięki zatrzymaniu wzrostu ceny paliwa lotniczego i dofinansowaniu państwa. Coraz więcej lotów omija moskiewski węzeł lotniczy, korzystają na tym turyści z odległych regionów jak Syberia.

Według danych władz krymskich - od początku roku na półwyspie wypoczęło już 3,3 mln turystów - o 11 procent więcej w ujęciu rocznym. Ponad 62 procent dojeżdża własnym autem lub autobusem. Szefowie biur turystycznych potwierdzają, że Krym jest miejscem odpoczynku nisko uposażonych Rosjan. Połowa z nich odpoczywa w domach gościnnych i bazach turystycznych – czyli miejscach o najniższym standardzie. Hotele 4-gwiazdkowe wybiera jedynie 4 procent odpoczywających na Krymie. W Krasnodarskim Kraju jest to ponad 10 procent.

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common