Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Promocja turystyczna

Promocja turystyczna

Zamek na Hradczanach najpopularniejszą atrakcją w Czechach

nek 30-07-2019, ostatnia aktualizacja 30-07-2019 08:26
źródło: www.czechtourism.com

Najczęściej odwiedzanym miejscem w Czechach w 2018 roku był zamek na Hradczanach - zwiedziło go 2,4 miliona turystów. W pierwszej pięćdziesiątce znalazło się aż 11 ogrodów zoologicznych

Z 50 najczęściej odwiedzanych w ubiegłym roku atrakcji turystycznych w Czechach 15 znajduje się w Pradze - wynika z danych Czeskiej Centrali Ruchu Turystycznego CzechTourism. W pierwszej dziesiątce jest już sześć praskich atrakcji, a w pierwszej trójce są tylko praskie.

Na pierwszym miejscu w zestawieniu znalazł się zamek na Hradczanach, który odwiedziło 2,4 miliona gości, o 2,8 procent więcej niż w roku 2017. Drugie i trzecie miejsce zajęły odpowiednio kolejka linowa z dzielnicy Malá Strana na wzgórze Petřín, z której skorzystały 2 miliony turystów (wzrost o 1,6 procent) i praskie zoo z wynikiem 1,4 miliona gości (spadek o 1,2 procent).

Czytaj także: "Czeska turystyka na plusie".

Na kolejnych pozycjach uplasowały się: dawna huta Dolne Witkowice w Ostrawie (1,3 miliona turystów, brak danych za 2017 rok), park wodny Aquapalace Praha w Čestlicach (820 tysięcy, spadek o 1,9 procent), park wodny Aqualand Moravia w Pasohlávkach (792,8 tysiąca, wzrost o 9,9 procent), wieża widokowa na Petřínie w Pradze (697,6 tysiąca, spadek o 2,2 procent), synagoga Pinkasa w Pradze (682,1 tysiąca, wzrost o 1,1 procent), zoo w Zlinie (648,4 tysiąca, wzrost o 2,9 procent) i ratusz staromiejski w Pradze (599,5 tysiąca, wzrost o 58,8 procent), który zamyka pierwszą dziesiątkę.

W pierwszej pięćdziesiątce znalazło się aż 11 ogrodów zoologicznych, a także siedem świątyń (w tym trzy synagogi), sześć zamków i trzy aquaparki.

W Pradze, która była najpopularniejszym celem podróży, poza wymienionymi wyżej atrakcjami turyści zwiedzali także synagogę Klausową (469,5 tysiąca gości, miejsce 7.), synagogę Hiszpańską (465 tysięcy, miejsce 8.), ogród botaniczny (371,3 tysiąca, miejsce 9.) i Labirynt Luster na Petřínie (368,4 tysiąca, miejsce 10.).

Zobacz też: "Jeszcze więcej turystów w Pradze".

CzechTourism podzielił również atrakcje turystyczne wedle kategorii. I tak na przykład w kategorii obiekty sakralne największą frekwencję odnotowała synagoga Pinkasa w Pradze (682,1 tysiąca zwiedzających), w kategorii miejsca pamięci - Kaplica Czaszek w Kutnej Horze (446,9 tysiąca), w kategorii muzea i galerie - Pałac Wystaw w Pradze (363,9 tysiąca), w kategorii architektura - Miejski Dom Reprezentacyjny w Pradze (123,3 tysiąca), w kategorii kultura ludowa - skansen wołoski w Rožnovie pod Radhoštěm, a w kategorii przyroda - wąwóz rzeki Kamienicy w Czeskiej Szwajcarii (402 tysiące).

W statystykach ujęto wizyty turystów zarówno krajowych, jak i zagranicznych. CzechTourism zastrzega, że lista atrakcji nie jest pełna, a dane mają charakter orientacyjny.

Przeczytaj więcej o:  CzechTourism , czechy , Praga

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common