Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Promocja turystyczna

Promocja turystyczna

Po zamachach terrorystów bezpłatne wizy do Sri Lanki

Piotr Rudzki 01-08-2019, ostatnia aktualizacja 01-08-2019 18:21

Władze Sri Lanki postanowiły oferować od 1 sierpnia bezpłatne wizy obywatelom 48 krajów, aby zachęcić ich do przyjazdów po tym, jak w Wielkanoc krajem tym wstrząsnęły krwawe zamachy - podały Reuter i Lonely Planet

Islamscy ekstremiści zaatakowali 21 kwietnia kościoły i luksusowe hotele zabijając ponad 250 ludzi, w tym 42 cudzoziemców. Kilka krajów ogłosiło wówczas zalecenia, by unikać Sri Lanki, co poważnie zaszkodziło turystyce. W maju liczba gości zmalała o 70,8 procent, do 37 802, i  była najmniejsza od czasu zakończenia wojny domowej 10 lat temu. W pierwszym półroczu ruch turystyczny zmniejszył się o 13,4 procent.

Jak pisze Reuter, rząd w Kolombo postanowił znieść opłaty za miesięczne wizy turystyczne, które dotąd kosztowały 20 dolarów dla mieszkańców krajów Azji i 35 dolarów dla pozostałych. Można było występować o nie do ambasad i konsulatów Sri Lanki drogą elektroniczną.

Minister John Amaratunga potwierdził tę decyzję i dodał, że spodziewa się wzrostu liczby przyjazdów. W  jego resorcie podano, że nie robiono oszacowania utraty wpływów z opłat za wizy. - Obecna oferta będzie obowiązywać przez sześć miesięcy, po tym okresie rząd oceni, ile przychodów utracił - powiedział agencji prasowej przedstawiciel resortu turystyki.

Bezpłatne wizy wydawane na miejscu przewidziano dla obywateli 28 krajów Unii Europejskiej, Chin, Australii, Indii, Indonezji, Kambodży, Korei , Malezji, Nowej Zelandii, Singapuru, Tajlandii, Islandii, Kanady, Norwegii, Szwajcarii, Rosji i USA.

Przeczytaj więcej o:  Sri Lanka

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common