Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Obyczaje

Obyczaje

Sposób na podróże dookoła świata z własnym internetem

Ewa Bednarz 02-06-2019, ostatnia aktualizacja 02-06-2019 09:12
źródło: Adobe Stock

Własny router wi-fi zapewni nam wygodny dostęp do sieci w krajach całego świata. Ale tanio niestety nie będzie

Wysokie koszty roamingu, nie zawsze działające lub wolne hotelowe wi-fi, poszukiwania karty SIM lub logowanie się do nieznanych hotspotów, co może przynieść katastrofalne skutki. Takie problemy nie powinny psuć ani wymarzonego urlopu, ani podróży służbowych. Zapobiec takim kłopotom pozwoli router na wynajem.

Małe urządzenie wielkości smartfona można wynajmować w firmie XOXO WiFi na dowolnie wybrany okres. Router działa w prawie 130 krajach, nawet tych najbardziej egzotycznych, bez limitu danych i nieprzewidzianych kosztów. Sam wybiera najlepszych operatorów dostępnych w danym kraju, a współpracujących z polską firmą jest ponad 350 na świecie. Pozwala też zaoszczędzić. Zwłaszcza że może działać na pięciu urządzeniach, nawet jeżeli znajdują się one w sąsiadujących ze sobą pokojach hotelowych. Chętnie wykorzystują to podróżujące rodziny i grupy znajomych, dodatkowo obniżając koszty dostępu do sieci.

Urządzenie sprawdza się również w czasie podróży po kilku krajach. Przy zamówieniu routera wystarczy wybrać cały kontynent. Zwiedzający kraje Azji lub Ameryki Północnej będą płacili wówczas 43 złote dziennie, podczas gdy przy wyjeździe na przykład tylko do Tajlandii płaciłoby się 34 złote dziennie, a do Brazylii tyle samo, co za cały kontynent, również 43 złote. Najdroższe są Karaiby, na których dzień śmigania po sieci kosztuje 71 złotych.

- Karaiby z Malediwami są najdroższe, ponieważ każda wyspa ma innego operatora. Jest to jednak wygoda, zwłaszcza dla żeglarzy. Zwolennicy kart SIM musieliby na każdej wyspie kupować nową, co taniej mogłoby nie wyjść, a na pewno nie urozmaiciłoby urlopu. Podróżujący w tych kierunkach chętnie więc wybierają nasze rozwiązanie - podkreśla współwłaścicielka firmy XOXO WiFi Katarzyna Przybył.

XOXO WiFi z banku

Z routera, który oferuje młoda firma, działającą zaledwie od dwóch lat, korzystają już miesięcznie setki osób. Urządzenie docenił również BNP Paribas, który pierwszym 5 tysiącom klientów zakładającym konto z Kartą Otwartą na Świat przez internet umożliwia raz w roku wypożyczenie routera na 14 dni bez żadnych opłat.

- Zastanawialiśmy się, jakich produktów najbardziej potrzebują nasi klienci, i okazało się, że jest wśród nich duża grupa osób podróżujących po świecie, dla których ważna jest możliwość tanich płatności za granicą - mówi dyrektor zarządzający pionu produktów detalicznych i biznesowych w BNP Paribas Tomasz Dymowski.

- Podstawą jest Karta Otwarta na Świat, którą można płacić w 160 walutach, i dodanie do niej bezpłatnego ubezpieczenia rezygnacji z podróży, które jest dość drogie. Później szukaliśmy taniego i bezpiecznego internetu dla podróżujących poza Europą. Zaczęło się od oferty Boingo, która daje dostęp do ponad miliona hotspotów na całym świecie, między innymi na lotniskach, w hotelach, kawiarniach, centrach handlowych, stadionach i niektórych samolotach, na czterech urządzeniach w tym smartfonie, tablecie i laptopie - wyjaśnia Tomasz Dymowski.

...
Poprzednia
1 2

Przeczytaj więcej o:  internet , router , wi-fi

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common