Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Obyczaje

Obyczaje

Antalya bije rekord w turystyce

Marzena German 13-06-2019, ostatnia aktualizacja 13-06-2019 06:23
źródło: archiwum prywatne
autor: Filip Frydrykiewicz

85 205 pasażerów przyleciało do Antalyi 8 czerwca. To rekordowa liczba. Statystyki pokazują, że w tym roku region odwiedziło już o 18 procent turystów więcej niż rok wcześniej

W Antalyi znajduje się główne lotnisko całego regionu zwanego Riwierą Turecką nad Morzem Śródziemnym. Korzystają z niego zarówno samoloty rejsowe jak i czarterowe. Jak donosi dziennik „Hurriyet Daily" na swojej stronie internetowej, 8 czerwca tego roku port pobił własny rekord w liczbie pasażerów – łącznie przyleciało tam 85 205 osób.

Od początku roku do Antalyi przyjechało 3,87 miliona gości, czyli o 18 procent więcej, licząc rok do roku. W samym maju miasto odwiedziło 1,7 miliona ludzi ze 174 krajów i prawie 46 tysięcy z Turcji. Największą grupę, 805 tysięcy, stanowili Rosjanie, których od stycznia przyjechało w sumie 1,25 miliona (plus 20 procent). W dalszej kolejności znaleźli się Niemcy, Brytyjczycy, Ukraińcy, Holendrzy, Polacy, Litwini, Belgowie, Izraelczycy i Duńczycy.

W zeszłym roku Antalyę odwiedziło 14 milionów turystów z zagranicy, najwięcej od czerwca do września.

Przeczytaj więcej o:  Antalya , lotnisko , turcja , turystyka

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common