Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Obyczaje

Obyczaje

Uwaga na oszustów na Gran Canarii

Marzena German 26-06-2019, ostatnia aktualizacja 26-06-2019 06:31
źródło: Pixabay

Zamiast nagrody wygranej na loterii niekończąca się wycieczka zakupowa po wyspie - Europejskie Centrum Konsumenckie w Niemczech ostrzega przed oszustami naciągającymi turystów na niepotrzebne wydatki

Turyści wypoczywający na Gran Canarii powinni unikać ulicznych sprzedawców oferujących udział w loteriach. Europejskie Centrum Konsumenckie w Niemczech (Das Europäische Verbraucherzentrum Deutschland - EVZ) ostrzega przed oszustami, którzy namawiają urlopowiczów, głównie w miejscowościach Puerto de Mogán i Playa del Inglés, do kupienia losów.

Zazwyczaj „wygrywają" w nich atrakcyjne nagrody, takie jak zegarki czy aparaty fotograficzne, ale żeby je odebrać, muszą wsiąść do taksówki, która przez kilka godzin obwozi ich po okolicy. W czasie „wycieczki" naciągacze oferują vouchery na pobyty w hotelach w atrakcyjnych cenach czy inne usługi do wykorzystania w czasie kolejnego urlopu.

Ofiary poddawane są naciskom - za kolejny pobyt na Wyspach Kanaryjskich trzeba zapłacić od razu, kartą kredytową lub gotówką. W umowie nikt nie gwarantuje możliwości odstąpienia od niej. Czasu na przemyślenie propozycji nie ma. O wcześniejszej nagrodzie nikt już nie wspomina.

Agenci mogą zamawiać w EVZ bezpłatne ulotki informujące o tym procederze, by rozdawać je swoim klientom. Centrum udostępnia je także w formie PDF-a.

Zobacz też: "Kupujesz podróbki? W Hiszpanii zapłacisz karę".

Przeczytaj więcej o:  Gran Canaria , Wyspy Kanaryjskie

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common