Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Obyczaje

Obyczaje

Selfie zabijają pięć razy więcej ludzi niż rekiny

Artur Bartkiewicz 27-06-2019, ostatnia aktualizacja 27-06-2019 13:03

Robienie selfie doprowadziło między październikiem 2011 a listopadem 2017 roku do śmierci 259 osób, podczas gdy w tym samym czasie w wyniku ataków rekinów zginęło około 50 osób - czytamy w indyjskim „Journal of Family Medicine and Primary Care”, cytowanym przez AFP

AFP podkreśla, że z każdym rokiem ofiar robienia sobie selfie jest coraz więcej, ponieważ coraz lepsze smartfony i tak zwane selfie-sticki skłaniają ludzi do podejmowania coraz większego ryzyka, by wykonać idealne zdjęcie.

Mimo że więcej zdjęć selfie wykonują kobiety, to jednak młodzi mężczyźni, bardziej skłonni do podejmowania ryzyka, stanowią 75 procent ofiar robienia sobie tego typu zdjęć - podkreśla AFP.

Najwięcej ofiar selfie odnotowano w Indiach - jak dotąd w kraju tym, w którym na 1,3 miliarda mieszkańców przypada 800 milionów telefonów komórkowych - w czasie robienia selfie zginęło 159 osób (ponad połowa wszystkich zgonów z tego powodu na świecie).

W Indiach dochodziło do licznych przypadków śmiertelnego potrącania osób przez pociągi w czasie robienia selfie. W związku z dużą liczbą ofiar w Indiach powstały nawet strefy, w których robienie selfie jest zakazane - w samym Bombaju jest ich 16.

Oprócz Indii na liście krajów z największą liczbą ofiar robienia sobie selfie wysoko są też Rosja (16 zgonów) i USA (14).

W Rosji doszło między innymi do tragedii, gdy jeden z amatorów selfie robił sobie takie zdjęcie z miną lądową. W USA najczęściej ofiary selfie ginęły w wyniku postrzelenia się.

Chorwacja za pośrednictwem swojego profilu na Twitterze zwróciła się do turystów z prośbą o „zaprzestanie robienia głupich i groźnych selfie" po tym jak Kanadyjczyk cudem przeżył upadek z wysokości 75 metrów w Park Narodowym Jezior Plitwickich.

Z kolei w styczniu tajwańska celebrytka Gigi Wu, znana z robienia sobie selfie w bikini, na szczycie gór, zginęła spadając w przepaść. Kobieta miała 36 lat.

Przeczytaj więcej o:  Indie , Selfie , wypadek

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common