Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Obyczaje

Obyczaje

Mniej turystów w Hiszpanii pierwszy raz od ośmiu miesięcy

Piotr Rudzki 03-07-2019, ostatnia aktualizacja 03-07-2019 08:30
źródło: Bloomberg

W maju Hiszpanię odwiedziło 8 milionów turystów zagranicznych, co świadczy o lekkim zwolnieniu ważnego sektora gospodarki

Dane krajowego urzędu statystycznego INE wskazują, że nastąpił spadek o 1,6 procent wobec maja 2018 roku, pierwszy od ośmiu miesięcy.

Głównym źródłem informacji INE są dane o ruchu lotniczym i o noclegach w hotelach, na początku istnienia strefy Schengen zbierano na granicy dane od turystów przyjeżdżających samochodami. INE nie uwzględnia na przykład codziennych przyjazdów Francuzów i cudzoziemców z Francji na jeden dzień na zakupy do najbliższych miejscowości za Pirenejami.

Mimo majowego spadku po pięciu miesiącach zanotowano wzrost przyjazdów o 2,7 procent, do ponad 29,3 miliona - dodał INE.

Czytaj też: "Hiszpania chce zatrzymać turystów".

Przybysze zwiększyli również swoje wydatki o 3,8 procent, największy skok nastąpił w Madrycie - o 23,8 procent, bo w tamtym miesiącu odbywało się finałowe spotkanie Ligi Mistrzów Liverpoolu z Tottenhamem. Każdy cudzoziemiec wydał w hiszpańskiej stolicy po 270 euro dziennie, o 13,2 procent więcej niż przed rokiem.

Turystyka to obok przemysłu motoryzacyjnego największy filar gospodarki, zapewnia około 12 procent PKP. W 2018 roku Hiszpanię odwiedziło 82,8 miliona cudzoziemców, był to kolejny, szósty z rzędu rok rekordowej popularności tego kraju. Hiszpanię wyprzedza na świecie tylko Francja.

Przeczytaj więcej o:  Hiszpania

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common