Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Obyczaje

Obyczaje

Majorka: Sprzeciwiają się turystom. Zniszczyli samochody z wypożyczalni

p.mal 07-08-2019, ostatnia aktualizacja 07-08-2019 07:31
źródło: Pexels

Grupa osób, która sprzeciwia się obecności turystów, zniszczyła samochody na wynajem na Majorce. Hiszpańska policja prowadzi w tej sprawie dochodzenie

Aktów wandalizmu dokonała lewicowa grupa, która regularnie w sezonie letnim organizuje protesty przeciwko masowej turystyce. Grupa Arran zamieściła w mediach społecznościowych film, na którym widać dwóch zamaskowanych działaczy rozbijających szyby w samochodach na wynajem w Palmie. Młodzi członkowie grupy pomalowali auta sprayem i poprzebijali opony.

Czytaj także: "Niechęć do turystów będzie narastać".

Podobne protesty członkowie Arran przeprowadzili w ostatnich latach w Barcelonie i Walencji. Ich zdaniem pojazdy na wynajem zanieczyszczają środowisko i są symbolem "przesycenia" wyspy przez turystów. Majorkę w ubiegłym roku odwiedziło prawie 14 mln turystów, głównie z Niemiec i Wielkiej Brytanii.

Hiszpania jest drugim najczęściej odwiedzanym przez turystów krajem na świecie. W rankingu prowadzi Francja. Wśród lokalnych mieszkańców coraz częściej pojawiają się nastroje antyturystyczne. Zdaniem przeciwników masowa turystyka niszczy infrastrukturę, transport publiczny, a także powoduje wzrost kosztów zakwaterowania.

Zobacz też: "Paryż ograniczy turystykę. Mieszkańcy mówią: dosyć".

W ubiegłym miesiącu grupa Arran umieściła na jednym z budynków w Barcelonie duży napis "Turystyka niszczy miasto". W 2017 roku zamaskowani ludzie zatrzymali autobus turystyczny w Barcelonie i poprzecinali mu opony.

Przeczytaj więcej o:  Hiszpania , majorka

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common