Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Obyczaje

Obyczaje

Na wakacjach turyści chcą spotykać rodaków

Marzena German 12-08-2019, ostatnia aktualizacja 12-08-2019 07:19
Najbardziej pożądanym towarzyszami podczas wakacji są turyści z Zachodu
Najbardziej pożądanym towarzyszami podczas wakacji są turyści z Zachodu
źródło: AFP

Portal Agoda sprawdził, jak turyści z 11 krajów nastawieni są do podróżnych z innych państw. Okazuje się, że rodacy są na wakacjach mile widziani

Agoda to jeden z portali rezerwacyjnych należący do Bookingu. Firma zapytała turystów z 11 krajów, z przedstawicielami których nacji najchętniej spędziliby wakacje.

Raport zatytułowany „Favorite nationalities to encounter" ujawnił, że podróżni z siedmiu krajów wybierają na towarzyszy urlopu mieszkańców własnego kraju. Przodują w tym Japończycy (22 procent odpowiedzi), Australijczycy (21 procent) i Tajowie (19 procent). Na kolejnych miejscach znaleźli się Chińczycy (18 procent), Saudyjczycy (17 procent) i Brytyjczycy (16 procent). Na drugim końcu listy plasują się mieszkańcy Indonezji (7 procent) i Emiratczycy (10 procent).

Czytaj też: "Polak i Niemiec na wakacjach to zła kombinacja".

W pierwszej trójce narodowości, z którymi podróżni chcieliby spędzać urlop, najczęściej wymieniani są Amerykanie (8 na 11 przypadków) i to bez względu na kontynent, z jakiego pochodzą respondenci - to pierwszy wybór podróżnych z Australii, Chin, Indonezji, Japonii, Arabii Saudyjskiej, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Wietnamu.

Z kolei na Europejczyków jako ulubionych towarzyszy wypoczynku wskazują Brytyjczycy (45 procent), na kolejnych miejscach znaleźli się Chińczycy, Australijczycy i Amerykanie. Azjaci pod tym względem preferują innych Azjatów. Wśród nich pięciu na sześciu najbardziej życzyłoby sobie odpoczywać w towarzystwie Japończyków.

Gdyby bardziej uogólnić wyniki, okazałoby się, że podróżni z 11 krajów, których portal zapytał o zdanie, życzą sobie przede wszystkim spotkać turystów z Zachodu. W odpowiedziach reprezentantów wszystkich 11 krajów w pierwszej trójce pojawiła się Europa, a sześciu - Ameryka Północna (mowa o mieszkańcach USA, Wielkiej Brytanii, Arabii Saudyjskiej, Wietnamu, Japonii i Australii).

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common