Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Statystyki Turystyki

Linie lotnicze i lotniska

Ryanair znów w kłopotach: strajk niemieckich pilotów

d.w. 11-09-2018, ostatnia aktualizacja 11-09-2018 11:51

Niemiecki związek zawodowy pilotów Vereinigung Cockpit wezwał pilotów Ryanaira do strajkowania już jutro, 12 września

Niemcy uznali, że to jedyny sposób, aby na zarządzie niskokosztowego przewoźnika wymóc lepsze warunki pracy. Strajk miałby się zacząć o 3 w nocy 12 września i potrwać 24 godziny - uziemiłby wszystkie loty Ryanaira startujące z Niemiec. Piloci argumentują, że są zdesperowani, po tym jak po obietnicach zarządu Ryanaira złożonych w sierpniu pracodawca nie podjął żadnych konkretnych działań.

Potwierdza to uczestniczący w rozmowach niemiecki mediator, Ingolf Schumacher. - Ryanair wyraźnie chce podyktować własne warunki w tym sporze. W ten sposób do jakiegokolwiek porozumienia nie dojdzie - powiedział.

Swój protest na 28 września zapowiadają również związki zawodowe zrzeszające personel pokładowy z pięciu krajów.

Zarząd uważa, że strajki to przesadna reakcja na obecny stan negocjacji. „Ponieważ już zaoferowaliśmy kontrakty na lokalnych warunkach i lepsze wynagrodzenia, strajki są nieuzasadnione i wzywamy naszych niemieckich pilotów, aby stawili się do pracy w najbliższą środę" - czytamy w piśmie Ryanaira wystosowanym do związkowców z Cockpitu.

Związkowcy z kolei są zdania, że porozumienia, jakie Ryanair podpisał ze swoimi pilotami w Irlandii i we Włoszech w żaden sposób nie mogą stanowić wzoru dla podobnego porozumienia w ich kraju, ponieważ nie zostały tam uwzględnione kwestie płacowe i warunki pracy. Zresztą Niemcy są zdania, że ich włoscy koledzy kiepsko bronili swoich interesów. Dodatkowo dla Cockpitu nie do zaakceptowania jest, że Ryanair zaproponował irlandzkiego mediatora, który nie ma pojęcia o niemieckim systemie prawnym.

Niemieccy piloci kilkakrotnie już we wrześniu wzywali pracodawcę do wznowienia negocjacji, ale ze strony zarządu w Dublinie pojawiały się jedynie krótkie oświadczenia. Zdaniem Vereinigung Cockpit Ryanairowi nie zależy na porozumieniu, postanowił wziąć pracowników na przeczekanie, bo kilkakrotnie odrzucał proponowanych arbitrów w tym sporze.

Ostatni raz strajk pilotów z Cockpitu miał miejsce 8 sierpnia, w szczycie podróży wakacyjnych. Ucierpiało wówczas 55 tysięcy pasażerów irlandzkiej linii.

Przeczytaj więcej o:  pilot , ryanair , strajk

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common