Tutaj jesteś: ekonomia » Opinie

Blogi ekonomiczne

Blogi Ekonomiczne

Bańka mieszkaniowa? Bez przesady

Od prawie dwóch lat ceny mieszkań rosną, ale chyba trudno mówić o bańce. Podwyżki mają uzasadnienie i większych zmian w najbliższej przyszłości raczej nie ma co oczekiwać.

Blogi Ekonomiczne

Młodzi dobiją motoryzację

Śmiertelnym zagrożeniem dla europejskiego przemysłu samochodowego wcale nie są wyśrubowane normy emisji czy opóźnienie
w elektryfikacji tej branży.

Blogi Ekonomiczne

Czasem mniej znaczy więcej

Z unijnymi funduszami jest jak z wylewającą rzeką: uregulowanie nurtu może być korzystne, nawet jeśli wody będzie mniej.

Komentarz

Ile wart jest pracownik? Tyle co telefon do biura zatrudnienia albo do łowcy głów. – Nie podoba się, drzwi otwarte – mówiła znana mi prezeska i ostrzegała: – Tam czeka pięciu na twoje miejsce.

Felieton

Ustawiony w centrum Warszawy zegar pokazał właśnie, że nasz dług publiczny przekroczył bilion złotych. Zegar ustawił tam znany gospodarczy szkodnik Leszek Balcerowicz – zapewne po to, by choć trochę zrehabilitować się za swoje dawne szkodnictwo.

Analiza

„Czarna środa" nie zapowiada rozpadu PO. Ale nie wystarczy przetrwać. Trzeba mieć spójną wizję Polski, plan powrotu do władzy. Z tym ciężej.

Opinie

Polska, Unia, współpraca globalna – wszystko stanęło pod znakiem zapytania, a świat polityki zmarniał. Nie ma wspólnej agendy, wspólnej wizji, wspólnoty celów. To groźne.
autor: Henryka Bochniarz
autor: Stanisław Gomułka
autor: Andrzej Malinowski
autor: Małgorzata Zaleska
autor: Mateusz Chołodecki
autor: Witold M. Orłowski
autor: Piotr Mazurkiewicz
autor: Stanisław Gomułka

NASZE SERWISY TEMATYCZNE

Bądź na bieżąco - pobierz RSS

common