DER Touristik robi z pojedynczych usług pakiety

Materiały promocyjne

Żeby uchronić agentów przed odpowiedzialnością touroperatorską po TUI i Thomasie Cooku także biuro podróży DER Touristik zamienia powiązane usługi turystyczne w pakiety

Do rezerwowania pojedynczych usług turystycznych takich jak hotele, czy domy wakacyjne, DER Touristik dokłada „pakiet wartości dodanej”, informuje portal Travel Talk. W procesie rezerwacji będzie dołączany do wymienionych produktów, dzięki czemu powstanie impreza turystyczna, za którą odpowiadać będzie Der Touristik.

W ten sposób biuro obejdzie zapisy nowej ustawy, a szerzej dyrektywy unijnej, która nakazuje podmiotom sprzedającym łączone usługi turystyczne spełnić warunki organizatora turystyki. Dzięki temu agenci będą mogli nie przejmować się nowymi przepisami, bo całą odpowiedzialność za tak sprzedany pakiet weźmie na siebie touroperator.

W ramach pakietu organizator zagwarantuje kontakt z firmą przez całą dobę, system powiadamiania przez SMS, obsługę przez centrum kryzysowe a nawet cyfrowy przewodnik. Dotychczas touroperator dodawał do pojedynczych usług turystycznych certyfikat potwierdzający zabezpieczenie turystów na wypadek upadłości i chciał utrzymać tę zasadę także po wejściu w życie nowej ustawy. Ponieważ jednak inni duzi organizatorzy zaczęli poszerzać ofertę w tym zakresie (TUI-Pakiet Plus, Thomas Cook pakiet usługowy „Sunny Heart”, Schauinsland pakiet Hotel & Mehr), także DER Touristik wprowadził zmianę.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

LOT-em z Mazur do Krakowa przez cały rok

Wedle pierwotnego planu LOT miał latać z mazurskiego lotniska w Szymanach do Krakowa od ...

To nie były ferie marzeń

Wiało, temperatura skakała, chociaż śnieg leżał i można było pojeździć na nartach. Ale wysokie ...

W lecie samoloty Lufthansa Group polecą na 308 lotnisk w 103 krajach

Przewoźnicy należący do grupy Lufthansy – Austrian Airlines, Brussels Airlines, Eurowings, Lufthansa i Swiss ...

Condor zmienia ceny przewozu bagażu

Biura, które współpracują z Condorem przy pakietowaniu dynamicznym, muszą stosować nowe taryfy. Przewoźnik ograniczył ...

Muzeum Troi – pięć tysięcy lat historii w jednym miejscu

W Roku Troi, ogłoszonym w Turcji z okazji 20 rocznicy wpisania tego antycznego miasta ...

Samoloty Emirates w okolicznościowych barwach

Linie lotnicze Emirates naniosły na 40 samolotów wzory zaczerpnięte z logo światowej wystawy Expo ...