DER Touristik robi z pojedynczych usług pakiety

Materiały promocyjne

Żeby uchronić agentów przed odpowiedzialnością touroperatorską po TUI i Thomasie Cooku także biuro podróży DER Touristik zamienia powiązane usługi turystyczne w pakiety

Do rezerwowania pojedynczych usług turystycznych takich jak hotele, czy domy wakacyjne, DER Touristik dokłada „pakiet wartości dodanej”, informuje portal Travel Talk. W procesie rezerwacji będzie dołączany do wymienionych produktów, dzięki czemu powstanie impreza turystyczna, za którą odpowiadać będzie Der Touristik.

W ten sposób biuro obejdzie zapisy nowej ustawy, a szerzej dyrektywy unijnej, która nakazuje podmiotom sprzedającym łączone usługi turystyczne spełnić warunki organizatora turystyki. Dzięki temu agenci będą mogli nie przejmować się nowymi przepisami, bo całą odpowiedzialność za tak sprzedany pakiet weźmie na siebie touroperator.

W ramach pakietu organizator zagwarantuje kontakt z firmą przez całą dobę, system powiadamiania przez SMS, obsługę przez centrum kryzysowe a nawet cyfrowy przewodnik. Dotychczas touroperator dodawał do pojedynczych usług turystycznych certyfikat potwierdzający zabezpieczenie turystów na wypadek upadłości i chciał utrzymać tę zasadę także po wejściu w życie nowej ustawy. Ponieważ jednak inni duzi organizatorzy zaczęli poszerzać ofertę w tym zakresie (TUI-Pakiet Plus, Thomas Cook pakiet usługowy „Sunny Heart”, Schauinsland pakiet Hotel & Mehr), także DER Touristik wprowadził zmianę.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Węgrzy mają plan, jak wejść do pierwszej turystycznej piątki w Europie

27,7 miliona nocy spędzili w zeszłym roku turyści na Węgrzech. To o 7 procent ...

Wielka Brytania zarabia na monarchii

Brytyjska monarchia przynosi krajowi półtora miliarda zysku rocznie – wynika z badań Brand Finance ...

Za 20 lat 68 milionów pasażerów na polskim niebie

W 2030 roku polskie lotniska obsłużą 68 milionów pasażerów. Do obsługi tego ruchu powstanie ...

Senatorowie zawieszają prace nad tarczą dla turystyki

Do 10 września, a więc do kolejnego posiedzenia, senatorowie z komisji gospodarki narodowej zawiesili ...

Wycieczkowiec na breloczek

Carnival, armator statków wycieczkowych, zainstaluje na statkach czujniki, które pomogą pracownikom lepiej obsługiwać klientów ...

Hepworth Gallery muzeum roku w Wielkiej Brytanii

Hepworth Gallery na północy Anglii otrzymała prestiżowy tytuł brytyjskiego muzeum roku Istniejąca od sześciu ...