TUI wyszkoli własnych prawników

Bloomberg

Nauka na uniwersytecie połączona z pracą w dziale prawnym to nowa propozycja TUI dla osób, które chcą w przyszłości być prawnikami. Koncern twierdzi, że program jest pierwszym tego typu w turystyce

Program powstał we współpracy z Uniwersytetem Hertfordshire i będzie łączył szkolenia zawodowe, pracę w dziale prawnym i naukę akademicką, informują brytyjskie media branżowe. Będą mogły skorzystać z niego zaledwie dwie osoby, zgłoszenia koncern przyjmuje tylko do końca lipca tego roku.

Nauka połączona z praktykami potrwa sześć lat. Firma oczekuje, że kandydaci będą legitymować się najwyższymi notami na świadectwach ukończenia szkoły. Koncern zachęca osoby w różnym wieku, także z doświadczeniem w innych branżach, które chciałyby zmienić swoją karierę.

– Cieszymy się, że możemy zaoferować możliwość nauki zawodu radcy prawnego bez konieczności szukania okupionej złą sławą walki o miejsce na szkoleniu zawodowym. Dodatkową korzyścią jest to, że w czasie nauki już się zarabia, zamiast gromadzić coraz większy kredyt studencki – mówi główny prawnik w TUI w Wielkiej Brytanii i Irlandii Pete Baxter. Program jest tak pomyślany, aby po sześciu latach student był w pełni przygotowany do pracy na stanowisku radcy prawnego i umiał poruszać się w środowisku biznesowym.

TUI już dwa lata temu ogłosił, że do końca 2020 roku na staż i praktyki przyjmie 2 tysiące osób. Oferty szkoleń dotyczą między innymi działów informatycznego, handlowego.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

LOT-em z pięciu miast do Tel Awiwu

LOT uruchomi od czerwca bezpośrednie loty do Tel Awiwu z Lublina, Gdańska, Poznania i ...

BW Signature Collection nową marką Best Western

Best Western Hotels & Resorts utworzyły nową, jedenastą już, markę w ramach swoich struktur ...

W Poznaniu powstaje Hampton by Hilton

Rozpoczęła się budowa pierwszego w Poznaniu hotelu Hampton by Hilton. Sześciopiętrowy obiekt ma być ...

10 milionów turystów w Antalyi

Niemal 10 milionów turystów przyjechało do Antalyi między styczniem a połową października tego roku ...

Ustawą antyalkoholową w turystów

Zakaz sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych pomaga miastom dyscyplinować pijanych turystów. Pierwszy na ten ...

Ruszyła wymiana floty LOT-u

Na Lotnisku Chopina w Warszawie wylądował pierwszy boeing 737-800 NG w barwach LOT-u. To ...